Wpis z mikrobloga

@PepeXD: sprawdziłem na starym 6+ na iOS 12 i jest tak jak na screenie, tyle że przenosi na moment do gboarda, ale po sekundzie wraca i można dyktować. Na iOS 16 Na cały czas dyktowania zostaje gboard na pełnym ekranie. Jak dla mnie to wygląda na funkcjonalność wyciętą przy którejś aktualizacji iOSa (np. ograniczenie dostępu do mikrofonu zewnętrznym klawiaturom), ale raczej nie samego gboarda
@WuERA: Jak na screenie tzn czy dobrze rozumiem że na dole ekranu masz? Czy na pełnym?
Zrobiłbyś zrzut ekranu z ustawienia - ogólne - klawiatury oraz z ustawień Gboard?

@yakubo: Dzięki za odpowiedź będę szukał rozwiązania

W ogóle nie ogarniam, że praktycznie prawie nikt nie odpisał :(
@WuERA: Hmm ja klikam mikrofon nad klawiaturą czyli ten Googlowy i nie działa, a drugi pod klawiatura jest od Apple i działa dyktowanie normalnie. Dodałem klawiaturę Apple i to się pojawiło, ale wolę mieć ją usunięta.
Zobacz, że na screenie z App Store jest pokazana grafika Google te 4 pionowe kolorowe paski czyli że im niby działa na dole ekranu ich dyktowanie
Pobierz
źródło: comment_1667898201rVRXfjIZcPGnJQ13FFMuXd.jpg
@PepeXD: Mam identyczny problem, czyli to tak u wszystkich wygląda :(
A ja też tak jak @PepeXD wolę mieć usuniętą klawiaturę Apple, bo było tak, że mi się z dupy przełączały pomiędzy sobą i to przy zwykłym wprowadzaniu tekstu, a nie w hasłach.
Więc wychodzi na to, że to kolejne bezsensowne zabezpieczania Apple blokują dyktowanie tekstu przez Gboard.