Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrankUnderwood: No łatwe to nie jest. Nie chce mi się klepać, masz całe artykuły czy wątki na forach na ten temat. Generalnie gówno lubi wracać, ja musiałem całe fragmenty trawnika wycinać, zasypywać ziemią, ubijac i siać nową trawę. No bez wertykulatora się nie obejdzie raczej, bo ręcznie drobnymi grabiami to się #!$%@?.
@FrankUnderwood: nie wygląda na przenawożoną.
To co pleśnienie to mogą być resztki roślinne lub odchody jakiegoś stworzenia. Same źdźbła wyglądają dobrze. Ale nie wykluczone że może to być problemem na wiosnę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RS90: generalnie wszystko było dobrze i ładnie rósł, potem się zagęścił, koszenie. Ale kupiłem tydzień temu nawóz jesienny w Lidlu taki o i zacząłem sypac. Ale wyszło mi że połowa na ogródek a tym czasem wysypala mi się praktycznie połowa w 1/5... No i tam gdzie najgrubiej naniosłem teraz widzę takie coś. I nie wiem co z tym robić zdzierać w tych miejscach trawę do wiadra?
FrankUnderwood - @RS90: generalnie wszystko było dobrze i ładnie rósł, potem się zagę...

źródło: comment_1667902766I5WwFnhslmLWXf7UkwXMTg.jpg

Pobierz
@FrankUnderwood: Proponuję wygrabić wszystkie resztki roślinne co są w trawniku. Jeśli kosić to ze zabieraniem i jak już napisał @kryzju oprysk amistar nie zaszkodzi ewentualnie swich bądź signum a najlepiej oba razem. Jeśli pleśń lub zamieranie trawy będzie postępować to niema co czekać tylko zrobić opryski.
A dla świętego spokoju zrobiłbym ochronę nawet już teraz puki pogoda ładna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RS90:. Myślisz że może to być spowodowane tym nawozem? Logicznie wszystko na to wskazuje, bo zaovserowaolem to tylko tam, gdzie wiem że najwięcej nasypałem. Poza tym przecież nie ma śniegu... Na zdjęciu z bliska widać, że nie siedzi to na trawiea bardziej na ziemi. Ściągać to lplopatką czy grabić po prostu? Boję się, że grabiac mogę to roznieść właśnie po całym ogordku.
FrankUnderwood - @RS90:. Myślisz że może to być spowodowane tym nawozem? Logicznie ws...

źródło: comment_1667905727M87rTptdyer69sgmYRivtx.jpg

Pobierz
@FrankUnderwood: Z reguły na nawozie mineralnym nie powinny rosnąć grzyby, co innego jeżeli byłby to obornik granulowany lub inny nawóz organiczny.
Jak chcesz możesz rozgrzebać taką jedną grudkę i zobaczyć co to dokładnie pleśnieje.
Ale dla spokoju sumienia oprysk można zrobić.
@FrankUnderwood: teraz jak nastają mrozy, jakiekolwiek poczynania będą nieskuteczne.
Mogło stać się tak że po nawożeniu uzupełniłeś niedobory azotu w glebie przez co grzyby które tam bytują dostały trochę pożywki i zaczęły się rozwijać wilgotna i chłodna jesień zrobiły resztę.
Wiosną jak tylko na stanie odpowiednia pora, proponuję od razu zrobić odpowiednie nawożenie, ja stosuję mistrzowski trawnik lub hydrokomplex Yara. Oraz jeżeli będzie taka konieczność oprysk przeciw chorobom grzybowym na trawniku.