Wpis z mikrobloga

firmowym redmi ilestam ktory kosztuje kilka stowek wlasnie


@HIMARS: no i to jest problem androida. Ktoś kupuje szrota za 500 złotych a po roku zmienia na iphone za 6000 i się cieszy że fajnie działa. No ja kupiłem flagowca androida 4 lata temu i działa tak dobrze że dalej nie widzę potrzeby zmiany, ciągle daje lepsze wrażenie niż średniaki dostępne obecnie. Przed flagowcem miałem 3x średniaka i zawsze po pół
  • Odpowiedz
@fastmotion: Ale ty nie ogarniasz, że aktualizacje na android to co innego niż aktualizacje u apple. Na iPhone bez aktualizacji iOS masz stare wszystkie apki systemowe, sterowniki do grafiki oraz wiele innych rzeczy. Nawet głupiego safari nie zaktualizujesz bez aktualizacji iOS. Na android wszystkie te rzeczy aktualizują się przez sklep play (nawet sterowniki do grafiki!). Jak ktoś znajdzie exploita w safari (a to się zdarza super często) to musisz czekać
  • Odpowiedz
@boleK1315: Ajfoniarze próbują uzasadnić, dlaczego wydali 2 razy tyle, co reszta na swój telefon i przypisują mu nadludzkie właściwości. Już 2 razy dałem się nabrać na to durne gadanie i więcej tego błędu nie popełnię.
  • Odpowiedz
@1r0n to musisz coś źle robić . Te huweje mają dedykowany układ do optymalizacji. Po zakupie p20 pro przez pierwsze parę tygodni śmigał , a potem dramatycznie zwolnił. Na wszystkich forach ludzie pisali , że używać i cierpliwie czekać. I fakt , po paru dniach przyspieszył. Od tego czasu zero problemów
  • Odpowiedz
@muchabzz: Oba telefony są zaktualizowane, więc nie wiem co więcej mógłbym zrobić. To nie jest tak, że nie da się ich używać. Po prostu nie działają płynnie w porównaniu do choćby takiego iPhone 6S, który ma ponad 7 lat.
  • Odpowiedz
@Lujdziarski:
Miałem Samsunga Galaxy S2(używanego) i pamiętam, że po roku też zaczął przycinać. Bawiłem się w różne custom romy i na początku fajnie działały, ale z czasem dalej przymulał i jest to faktem.
Natomiast w 2019 roku kupiłem Xiaomi Mi Mix 2s (za 1250zł, telefon z 2018 roku) i na PE śmigałem na nim do premiery Pixela 7, która miała miejsce miesiąc temu. Po przejściu na Pixela 7 nie zauważyłem jakichś znacznych zmian jeśli chodzi o wydajność - mam na myśli normalne korzystanie z telefonu, nie gram w gry na telefonie.
Czyli prawie 5 letni android kupiony za 1250zł daje radę. Zmiana na Pixela wynikała z tego, że telefon niedomagał fizycznie, bo prawdopodobnie w tej cenie telefon nie był przewidziany na dłuższe użytkowanie (co ma trochę sensu).

Całkowicie bez sensu jest porównywać czas użytkowania smartfonów z dwóch różnych okresów, które
  • Odpowiedz
@1r0n to nie mam pojęcia. W sumie w domu mam 4 huweje. Od 3 lat już nie kupuje nowych telefonów , bo te huweje nijak nie chcą się zestarzeć. Działają bez zarzutu. Seria 20 i 30 wszędzie zbierala i zbiera dobrej pory rewelacyjne recki. Czemu twój się sypie ? Nie mam pojęcia. Raczej zakładam , że gdzieś robisz błąd lub musisz pogadać z serwisem lub pochodzić po forach.
Ja po mojej
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Jeszcze dopowiadając, to podążając Twoim tokiem myślenia powinienem powiedzieć, że ATI to gówno, bo po 2 latach gry zaczynały przycinać. A w 2016 kupiłem od Nvidi kartę i cały czas z niej korzystam i daje radę (lepiej lub gorzej). Co oczywiście jest błędnym wnioskiem.
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: to ciekawe, bo ja dalej mam samsunga galaxy s2, a raczej moja babcia i dalej go używa do dzwonienia i nie ma żadnych problemów z nim, nawet jej specjalnie dostosowałem możliwości, bo niedowidzi, żeby jej było łatwiej
  • Odpowiedz
ja mam dalem mojej mamie samsunga s7 to jeszcze tez spoko działa


@Tigermass: kolega z pracy to samo - cały czas S7 używa i mega zadowolony jest, oczywiście oprócz narzekania na jakość zdjęć, bo tu ewidentnie niedorównuje nowszym telefonom, no ale iPhone 7 z tego samego roku też podobne zdjęcia robi
  • Odpowiedz
@piotrsbk: iPhone nawet aż tak dobrych fotek nie robi. Na twitterze widziałem setki porównań pixel, galaxy s22 ultra, iPhone 14 pro max i iPhone miał średnio z 10-20% głosów w ślepych testach.
  • Odpowiedz
iPhone nawet aż tak dobrych fotek nie robi.


@bboymc: ale mówimy o 2016, gdy wyszedł pierwszy Pixel, który zrewolucjonizował robienie zdjęć telefonem (konkurencja zaczęła gonić po ~2 latach) czy o dzisiaj, gdy zdjęcia flagowych telefonów różnią się minimalnie (wszystkie robią zadowalająco dobre zdjęcia w trudniejszych warunkach) i często to wręcz kwestia gustu? ja pisałem o iPhonie 7 i Galaxy S7, oba z 2016 roku :P
  • Odpowiedz