Wpis z mikrobloga

@Just_Piotrek Backup zrobiony właśnie a dysk na wymianę idzie, 30k też sporo chyba, takie zwykłe domowe dyski HDD mają właśnie starczyć na 15-35k godzin czy coś takiego, więc mój swoje pożył i idzie do śmietnika (po wcześniejszym zerowaniu i torturach młotem) ( ͡°⁠ ͜ʖ⁠ ͡°⁠)
@L3gion no ten moj jest z 2013, a śmigał w kilku lapkach już, ostatnio robi za storage w NASie na rpi, ale też się już przymierzam do jego wymiany, choć powoli ( ͡º ͜ʖ͡º) raczej wcześniej będzie potrzebne więcej miejsca niż padnie ¯_(ツ)_/¯
38k godzin i zaczął harczeć więc do śmieci chyba


@XkemotX: 65 tysięcy godzin hdd w acerze z 2010 roku. Hulał zawsze jak nowy, rok temu wymieniłem lapka, a tego zostawiłem jako laptop diagnostyczny.

Gdzieś przy 25-35 tysiącach dostał 8 relokowanych sektorów bo lapek spadł na łeb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XkemotX: 38950 godzin w praktycznie ciągłym użyciu w serwerku domowym (łącznie uruchamiany 92 razy przez ostatnie 4.5 roku):

Model Family: Hitachi/HGST Ultrastar 7K4000
Device Model: Hitachi HUS724030ALE641
Serial Number: xxxxxxxx
LU WWN Device Id: 5 000cca 22cd2d715
Firmware Version: MJ8OA5F0
User Capacity: 3,000,592,982,016 bytes [3.00 TB]
Sector Sizes: 512 bytes logical, 4096 bytes physical
Rotation Rate: 7200 rpm
`Form Factor: 3.5 inches

i podobnych jest łącznie 6, na razie tylko jeden
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XkemotX: oddałem kumplowi 2 dyski kupione w 2008. Do tej pory latają od samego zakupu w RAID 0.

Mam nadzieję za za 4 lata wyprawiamy im osiemnastke xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quassar: mialem ssd, który pracował ciągiem bez wyłączania i też padł bez ostrzezenia. Od tej pory nie trzymam na ssd ważnych rzeczy, tylko system.
@pedros92: moje dyski mają po kilkanaście lat obecnie...
Co do ważnych danych zawszę ale to kur** zawsze robi się kopie danych bez wyjątku na nośnik!!
Kiedyś nie bylo SSD i Nvme tylko same hdd i dyski padały i też był kwik bo idioci nie robili backupa tak że nie rozumiem do czego pijesz...
Każdy dysku w końcu padnie alr chodzi o to aby pracował jak najdłużej a nie padał już nawet