Wpis z mikrobloga

myślę nad kupieniem używanego #leatherman Sidekick,
trochę "bo się przyda" a trochę do bug-out baga / zestawu ucieczkowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam Leatherman opinie wydaje się mieć dość dobre,
pytanie jednak na co zwrócić szczególną uwagę kupując używkę?
i jak sprawa z gwarancją - czy muszę mieć jakieś papiery do niej?

PS chętnie przyjmę polecenie co do tańszych ( < 250pln) alternatyw jeżeli na przykład używka to kiepski pomysł

#preppers #kiciochpyta #narzedzia #multitool
  • 13
  • Odpowiedz
@qbek: Ma być ładny na zdjęciach, a nie jakieś porysowany gunfo z połamanymi narzędziami.

Gwarka jest na nr seryjny, także papierów nie trzeba.

Z modeli to nie bardzo można polecić cokolwiek sensownego innego niż Leatherman czy Victorinox. Możesz rzucić okiem na SOG, też są spoko, ale trudno dostępne.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qbek: w tej cenie masz nowego Rev który jest spoko (ma dużo slabych recenzji które nie trzymają się kupy :p ja mam I myślę że cena jakość super).
Sidekick jest jakościowo podobny od reva, tyle że ma piłę. Też nie jest robiony przez leatherman USA. Mimo wszystko spoko ale uzywki był nie kupił.

Gwarancja 25 lat i nie trzeba mieć rachunku. Militaria pl u nas realizuje.

Następne w co warto IMHO wejść nie podnosząc za mocno ceny to Rebar albo curl. 400zl, klasyczna konstrukcja lub taka która ma więcej narzędzi otwieranych
  • Odpowiedz
@annotate: tylko rev jest o rozmiar mniejszy od Sidekicka i bardziej pod kobiecą dłoń. Rebar znów ma tę wadę, że ostrza są składane do wewnątrz i musisz rozłożyć całe kombinerki żeby użyć noża. Od tej strony wingman/sidekick są lepszym wyborem, bo masz nóż pod kciukiem. Idealny jest wave, ale jego cena tak poszła w kosmos, że jest kompletnie nieopłacalny, mam szczęście, że kupiłem parę lat temu jeszcze po taniości. (
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KHOT: lol, Rev I Sidekick są identyczne rozmiarem. Mówię Ci że to prawie ten sam produkt :) zobacz sobie specyfikację, długość zamkniętego i otwartego co do milimetra taka sama. Sidekick jest nawet węższy milimetr.

Poza tym olales Curl. Ma ostrza na zewnątrz i jest w cenie poniżej 400.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KHOT: niestety trzeba mimo wszystko czytać specyfikację a potem oglądać filmy na YouTube z nimi PRZY WYŁĄCZONYM DŹWIĘKU :)

Szczególnie na temat tych tańszych modeli, kolesie takie głupoty #!$%@? ze głową mała i to w filmach które o Rev wyskakują pierwsze :)
  • Odpowiedz
@annotate: szczerze, to dzisiaj przy tych #!$%@? cenach, szukałbym dla siebie używanego charga niż nowego wave. Mniejszego nie potrzebuję, bo zwykle i tak kersh siedzi w kieszeni na szybkie cięcia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@annotate: nie, nie, nie, nie... (ʘʘ)

Jedyne, co bym rozważał dla samego posiadania, to vicka forestera w drewnie bym sobie kupił tak do położenia na biblioteczkę żeby się kurzył, ale nie ma żadnej promocji na forestery od dawna.
  • Odpowiedz
@KHOT: @annotate: panowie, ale budżet był do 250pln (zakładając że może być używany) - szukając na szybko to curla praktycznie nie ma z drugiej ręki a nówki od 400pln ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qbek: pisałem Ci od razu że u nas nie istnieją opłacalne uzywki. Wszystko wybrane przez spekulantów i odsprzedawane za więcej.

W budżecie to masz Rev i te małe jak breloczek (bardzo fajne albo delikatne). Ew. Nóż free t2
  • Odpowiedz