Wpis z mikrobloga

#rozkminy #ekologia #ekonomia #odpady #sortowanie #smieci W jaki sposób sortowanie śmieci, które mamy od tych kilku lat ma się przyczynić do czegoś dobrego? Kto wie? Ja póki co znalazłem takie odpowiedzi:
- więcej frakcji sortowania = więcej plastikowych kubłów w domu (zamiast jednego)
- podobnie na śmietnikach - zamiast 3 wielkich kubłów jest 10 różnych wielkich plastikowych
- śmieciary zamiast raz - musza jeździć po 2/3 razy żeby zabrać wszystkie frakcje = więcej paliwa
- zamiast taniej jest drożej mimo że odwalamy cześć pracy za sortownie śmieci

czy moje uwagi są na wyrost? czy mam rację? jeśli tak to dlaczego dajemy tak sobą pomiatać? Jedyny zysk jaki tu widzę to mają sortownie śmieci. A może się mylę i przesadzam i faktycznie sortowanie śmieci daje więcej plusów niż minusów?
  • 12
@ZawzietyRobaczek: Sorry, ale to jest myslenie na zasadzie “dlaczego autobus jest bardziej ekologiczny niz samochod, skoro koszt wypeodukowania samkchodu jest mniejszy” ;)

Ad1, 2, a ile taki kubel Ci bedzie sluzyl? 10 lat? 20? Pewnie tam jest plastiku mnjej niz jego potencjalna zawartosc. A jak Ci sie smieci do jednego kubla nie zmieszcza to co?
Ad 3 niektore smieciarki maja mozliwosc odbierania kilku frakcji na raz - bo maja w srodku
Ad1, 2, a ile taki kubel Ci bedzie sluzyl? 10 lat? 20? Pewnie tam jest plastiku mnjej niz jego potencjalna zawartosc. A jak Ci sie smieci do jednego kubla nie zmieszcza to co?


@Atx0937: A dla mnie OP ma rację, sortowanie i ogólnie ekologia to debilizm. I tak żadnej planety nie uratujecie xD a zmiany klimatu były zawsze, mamy rekordowo dużo ludzi na ziemi którzy konsumują to i zmiany rekordowo szybko
@Pieniek1991: Wiadomo, kiedys to bylo, jezdzilo sie na benzyne olowiowa i nikomu to nie przeszkadzalo.

jeszcze to wszystko opróżniać i czyścić. x


Jakbyś wykazał chociaż odrobinę wysiłku to byś wiedział ze do sortowanych nie trzrba czyścić rzeczy. Oczywiście nie wyrzucasz z zawartością, ale nie musisz myć.

Po prostu z Waszych postów aż wylewa się ignorancja.

nikt poza Europą się w to ekologiczne gówno nie bawi


A gdzieś byłeś poza Europą czy
@Atx0937 Mi chodzi o opróżnianie i utrzymywanie czystości kilku kubłów w mieszkaniu. xD Teraz mam jeden więc co jakiś czas go wywalam i sobie nowy kupuje. xD Mi by jeżdżenie na benzynie ołowiowej nie przeszkadzało tak jak i teraz mi nie przeszkadza jeżdżenie na benzynie i ropie. Zwłaszcza w Azji i Afryce ktoś się bawi w ekologiczne bzdury. xD W USA jak tam? Nadal pakują nawet paczkę fajek w jednorazówkę? xD
@Pieniek1991: w Azji i USA bawią się jak to mówisz w "ekologiczne bzdury",

Mi by jeżdżenie na benzynie ołowiowej nie przeszkadzało


Dlaczego? Mimo że badania pokazały szkodliwość tej substancji? I jakoś od lat można jeździć bez niej :)
Czy to nie jest właśnie ta ignorancja?
w Azji i USA bawią się jak to mówisz w "ekologiczne bzdury",


@Atx0937: W porównaniu do Europy praktycznie nic nie robią. Zwłaszcza Azja i Indie, zobacz na Ganges. xD Za to my dążymy do samozaorania ekologicznymi bzdurami.

Dlaczego? Mimo że badania pokazały szkodliwość tej substancji? I jakoś od lat można jeździć bez niej :)

Czy to nie jest właśnie ta ignorancja?


@Atx0937: Po prostu #!$%@? mam. Mamy rekordy smogu na
@Pieniek1991:
Taki przykład z Chin:

Of the total plastic waste generation (590.4 Mt), about 27% has been recycled, 34% landfilled, 32% incinerated and 6% mismanaged.

Czyli jak zsumujesz recykling ze spalaniem to wychodzą lepiej niż Polska w Unii Europejskiej xD

Jedynie z czym się zgodzę to słomki ;)
Jedynie z czym się zgodzę to słomki ;)


@Atx0937: A co się nie zgadza ze zrywkami? Spróbuj do jednej zrywki wpakować ponad kilogram pomidorów.
Tak samo co się nie zgadza z tym, że jeszcze w 2006 roku przy kasie leżały tony solidnych jednorazówek i brałeś ile chciałeś a teraz za każdą płacisz i musisz łazić do sklepu ze swoimi siatkami.
Ja bym miał to w dupie jakby to było dla mnie
W USA okolo 2.5 mln samochodów na drogach elektrycznych, czyli okolo 1% wszystkich zarestrowanych, w Polsce to 50k więc jakiś 0.12%.


@Atx0937: Czyli cały czas pomijalna ilość.

Tylko ze tam paliwo jest 2x tańsze niż w PL...


@Atx0937: Właśnie o tym piszę od początku, u nas stare paliwa ołowiowe z rozsądnym opodatkowaniem by były tanie i każdy by był zadowolony poza garstką "ekologów". Ekologia jest nam wciskana przez gardło sztucznym
@Atx0937 Tylko, że greenwashing wynika z ekologii ogólnie. Choćby korporacja taka jak Coca Cola nie będzie tracić ale skoro banda dzbanów wierzy w bzdury o ratowaniu planety ekologią to dla nich puszki będą zapakowane w kartonik zamiast folii a w magazynie folia idzie na tony + zużycie wody i produkcja plastiku ma się dobrze. Ale nowoczesny dzban wierzy, że kupuje ekologicznie i ratuje planetę. I tak to działa i zawsze będzie działać