Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne.

Cześć. Mam kartę graficzną, która jest prawdopodbnie uszkodzona. To gtx 1050 ti. Objawy są takie:
Po uruchomieniu komputera, wiatraki się kręcą, obraz na monitorze się pojawia. Rozdzielczość jest niska, tzn. nie moge ustawić full hd ani nic więcej. Chyba maks to 1024 x ileśtam, czyli standardowo jak nie ma sterowników. No to ściągam sterowniki, instaluję. W trakcie instalacji pojawia się czarny ekran i tyle. Próbowałem jakichś poradników, użycie DDU, tryb safe mode ale wtedy i tak nie dało sie sterowników zainstalować. Te same sterowniki mogę zainstalować wsadzając inną kartę no. 750 gtx 1GB.

Czy coś można jeszcze sprawdzić, czy po prostu karta do elektrośmieci?
  • 7
@noobarian: uszkodzony vram na 99%.
Diagnoza w MATS powinna wykazać które kości mają problem a jak wymiana kości nie pomoże, to znaczy że masz zimne luty pod GPU albo uszkodzenie mechaniczne na szynie adresowej GPU<>ram.
Koszt samej pojedynczej kości to pewnie 50zł.
Jak zamierzasz wyrzucać, to chętnie przyjmę jako dawcę.
@JoeBlade: Tylko, że ta karta kosztuje ok 300-400zł. Sama robocizna + vram wyjdzie więcej. Chyba, że robisz za darmo. U mnie min. 35-50 euro za roboczo godzinę zależnie od przypadku. Najkorzystniej kupić dla siebie na handel i sprzedać.