Wpis z mikrobloga

#pytanie dotyczące #zwiazki. Gdy oboje partnerów pracuje na pełen etat ale jedno zarabia 5 razy więcej niż drugie to jak powinni się waszym zdaniem dzielić :
1) obie strony dokładają się tyle samo do budżetu mimo różnic w zarobkach i wykonują tyle samo prac domowych
2) obie strony dokładają się proporcjonalnie do zarobków ale prac domowych wykonują tyle samo bo oboje poświęcają 8h na pracę
3) obie strony dokładają się proporcjonalnie do zarobków a ta która dokłada się mniej wykonuje odpowiednio więcej prac domowych

Pytanie jak w opisie

  • Opcja 1 31.7% (19)
  • Opcja 2 55.0% (33)
  • Opcja 3 13.3% (8)

Oddanych głosów: 60

  • 8
@pogromca_przegrywow: Wiążąc się z partnerem doskonale sobie zdajemy sprawę z tego że druga osoba mniej czy więcej zarabia i mieliśmy pełną wiedzę odnośnie tego. Innymi słowy bierzemy daną osobę z dobrodziejstwem inwentarza, co ta osoba sobą reprezentuje, włącznie ze wszystkimi niedogodnościami etc. Jak chcemy by mieć lepiej zarabiającą połówkę to po prostu jej poszukajmy a nie się oszukujmy a wzajemnie sobie róbmy piekło wydzielaniem etc. Tworzymy razem związek i już. To
Niestety nic nie jest czarno biale i nie ma takich dokladnie takich przypadkow. Wszystko wynika z czegos. Jak dwie osoby nie potrafia sie w takiej sytuacji dogadac zeby rozwazanie jakiejolwiek by ono nie bylo, było ok dla dwoch stron to powinni rozwazyc sens relacji.
@pogromca_przegrywow:

Ćwiczyłem chyba wszystkie opcje, także te których nie dałeś w ankiecie i.. są kobiety z którymi nie da rady w żaden sposób i im dłużej z nimi jesteś tym większy będzie z tego problem.

Zacząłem nawet pisać listę zasad jakie stosuję wynikających z przemyślenia tematu ale obawiam się, że za moment byłaby z jej powodu zdrowa awantura. Bo obecny stan prawny, zasady społeczne, obyczajowość narażają faceta na poważne problemy na
Na koniec dodam tylko tyle, że zostałem wychowany w rodzinie, w której ojcowie zostawiali wszystkie środki potrzebne na utrzymanie domu i rodziny małżonce, jeśli pojawiały się jakieś ekstra środki były lokowane jako rezerwa, o której kobiety nie zawsze miały pełną wiedzę, a przy ekstra wydatkach rezerwa ratowała wszystkim d.


@kosmita: Mam podobne doświadczenia, różnych związków starszego pokolenia. Najlepiej część mieć jako poduszkę bo niestety ale kobiety mają predyspozycje do wydania wszystkiego.
@pogromca_przegrywow @xaliemorph: W moim wypadku ostatnia poduszka finansowa o której istnienie moja ex jedynie podejrzewała mnie, została mi wyjęta, zanim spodziewałem się jakiegokolwiek większego ataku. Także Twój sposób nie zawsze działa.

Mam za sobą już całkiem sporo doświadczeń jeśli chodzi o finanse i mienie w relacjach ale co jakiś czas dowiaduję się o nowych trickach. Faceci którzy wchodzą obecnie w relacje, a zwłaszcza chcą zawrzeć umowę dla niepoznaki nazywaną małżeństwem, powinni