Wpis z mikrobloga

@Musasabi: do DPS możesz trafić jedynie za własną prośba i zgoda, no chyba że jesteś ubezwłasnowolniony a wtedy twoje zdanie się nie liczy w żadnym stopniu bo nie masz żadnej zdolności prawnej i decyduje za ciebie o wszystkim opiekun prawny.
@Musasabi: jeżeli osoba może decydować o sobie i ma gdzie wrócić to, może wyjść z DPSu, ale wszystko trzeba administracyjnie załatwić i to może trochę trwać, jeżeli jest współfinansowany przez gminę. Jeżeli to prywatny ośrodek to sprawa jest prosta - rozwiązanie umowy w określonym trybie.
@Ivan_Sekal: czytać potrafisz? Zdaje się, że MOPSS wystąpił.

Jeżeli osoba, o której mowa w art. 38, lub jej przedstawiciel ustawowy nie wyrażają jednak zgody na przyjęcie jej do domu pomocy społecznej, a brak opieki zagraża życiu tej osoby, organ do spraw pomocy społecznej może wystąpić do sądu opiekuńczego miejsca zamieszkania tej osoby z wnioskiem o przyjęcie do domu pomocy społecznej bez jej zgody. Z wnioskiem takim może wystąpić również kierownik szpitala
@Ivan_Sekal: ale co ty chcesz udowodnić? Z mojego cytatu wynika, że można władować pacjenta, bez ubezwłasnowolnienia. Więcej, nawet jak ktoś jest ubezwłasnowolniony, a jego przedstawiciel nie chce DPS to i tak można go tam wpierniczyć.
@RobinSchudl: hahah oj widzę argumentu nie masz i mi swoją głupotę przypisujesz. Ogarnij co oznacza przedstawiciel urzędowy dziecko, oraz to że Konon jako osoba prawna nie posiada takiego przedstawiciela. To jak Sradek już w więzieniu??( ͡° ͜ʖ ͡°) jak Konon nie trafi do DPS to wam kory wypali, bo nie ogarniacie nawet tego co czytacie.
Jeżeli osoba, o której mowa w art. 38, lub jej przedstawiciel ustawowy nie wyrażają jednak zgody na przyjęcie jej do domu pomocy społecznej, a brak opieki zagraża życiu tej osoby, organ do spraw pomocy społecznej może wystąpić do sądu opiekuńczego miejsca zamieszkania tej osoby z wnioskiem o przyjęcie do domu pomocy społecznej bez jej zgody.


@Ivan_Sekal: Przeliterować ci to? Kumasz co znaczy "lub"? W ogóle coś kumasz?
@RobinSchudl: przecież ty mi baranie wrzuciłeś jakąś wypowiedź radcy prawnego a ja ci wrzuciłem art. Oficjalny. Widzę znowu przewiduje aż przyszłość Sradek według ciebie miał już siedzieć wyrok czyli znowu się mylisz bo to u ciebie standard. Rok temu MOPR złożył takie pismo i sąd uznał że Kononowi życiu nic nie zagraża.( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętasz jeszcze czy już amnezja? Powolujesz się na sprawę babki z otępieniem