Wpis z mikrobloga

@mlw_ Weź usługę aktualizacji bios na płycie głównej.
Weź 32 gb ramu. Windows chodzi znacznie lepiej na 32 gb. Ale możesz wziąć 3600. 4000 i tak na 99% nie postawisz na Gear 1. A na Gear 2 ddr4 nie ma co stawiać.
@Variv: ah rzeczywiście, spojrzałem na taktowanie i pomyślałem, że to dd5. W takim razie tym bardziej jeśli weźmie jakieś 3200/3600 to na intelach zbyt dużej różnicy to na razie nie robi i zastanowiłbym się czy warto dopłacać
@mlw_ Możesz nawet 650W wziąć ale grunt aby było markowe z silna pojedyncza linia 12v
750w to ja karmie 13900k i 3080ti (350w)

Corsair RM650x jest za 540 zł na morelach. 750w za 700 zł. Ale nie opłacalny bo za 760 zł jest 850w
@Variv: ok, rozumiem, nie wiedziałem o istnieniu czarnej listy zasilaczy xd a jak wezmę 850w to będzie lepiej działać? czy to raczej kwestia, nie wiem, bezpieczeństwa?
@Variv: ok, rozumiem, nie wiedziałem o istnieniu czarnej listy zasilaczy xd a jak wezmę 850w to będzie lepiej działać? czy to raczej kwestia, nie wiem, bezpieczeństwa?


@mlw_ Będziesz mieć po prostu zapas mocy. Jak za x czasu będziesz zmieniać cos z kompie to moc będzie.
Wiadomo zawsze fajniej mocniejsze psu bo lepszy zapas. Ale do 13600k nie mogę Ci z czystym sumieniem polecić 850w skoro można by to kasę dołożyć do
@10129: Ja właśnie nic nie wiem. Widziałem tylko dobre recenzje (przy czym te oczywiście polskie, więc można mieć jakieś podejrzenia o brak bezstronności) i miejsce w tier A na forum LTT, już miałem protestować na pisanie, że zasilacz jest na jakiejś czarnej liście, miałem podać tier listę, gdzie zasilacz jest wysoko, a tu na nowej tier liście faktycznie jest w E.

Nic nie słyszałem o jakichś zmianach, problemach czy o negatywnych