Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedługo, po latach ciężkiej pracy, odbiorę swój pierwszy #samochod (nowy) z salonu - ani ja, ani nikt z moich bliskich nie ma doświadczenia w tej mierze.

a) Czy zatrudnić niezależnego eksperta do pierwszych oględzin? Model był specjalnie produkowany zgodnie ze wskazaną przeze mnie konfiguracją, czekałem kilka miesięcy.

b) Kiedy załatwia się formalności związane z tablicą rejestracyjną i #ac #oc (najkorzystniej wybrać te oferowane na początku przez salon)?

c) Jeżeli mam pieniądze, to zawsze bardziej opłaca mi się kupić za gotówkę przy jednorazowej wpłacie, prawda?

d) Co na starcie dokupić do auta? Na myśl przychodzi mi gaśnica, apteczka, trójkąt i kamizelki odblaskowe + przecinak do pasów i młotek do szyb w jednym + osłona na przednią szybę + kamerka + gumowa wykładzina do bagażnika.

e) Czy warto dziś dokupić #cb #cbradio, a jesli tak, to jaki model? #krotkofalarstwo

f) Jak wybrać warsztat, w którym dokona się pierwszego przeglądu? Czy to będzie/powinien być ten firmowy od dealera?

g) Samochód dostanę pewnie na letnich #opony - warto mieć komplet letni i zimowy, oddając go na przechowanie (małe mieszkanie here), czy można dziś zamontować dobre opony całoroczne na wiele lat? Nie będę tak dużo jeżdzić.

h) Czy mogę umieścić w aucie niezagłuszalny czujnik GPS, który zapobiegnie kradzieży (tj. pozwoli odnaleźć auto)? Jeżeli tak, to jaki warto kupić?

i) Mam jedynie ogrodzone, ale niezadaszone miejsce postojowe. W jaki sposób mogę zwiększyć poziom ochrony auta od czynników atmosferycznych? Może da się zamontować jakąś naciąganą wiatę, do której nie przyczepi się spółdzielnia?

j) Jak często korzystacie z myjni? Czy poza nią kupić jakieś środki do pielęgnacji auta?

k) O czym jeszcze powinienem pamiętać na początku, jako początkujący kierowca?

Z góry wielkie podziękowania za pomoc! #pytanie #auto #auta #motoryzacja #samochody

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636662a20edb6a7dd685f409
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niedługo, po latach ciężkiej pracy,...

źródło: comment_1667656667ZVm6uaG5uVI0htuScLlRHd.jpg

Pobierz
  • 7
Jak masz kasę to najlepiej mieć konto na który te pieniądze będą czekać na spłatę bo w perspektywie 20% inflacji za te 5 lat rata rata wynosząca X nie będzie warta X. A wyjeżdżając z salonu płacąc za gotówkę odrazu tracisz X wartości samochodu
@AnonimoweMirkoWyznania:
a) nie ma sensu
b)załatwi Ci dealer
c)musisz policzyć
d) wszystko co wymagane prawnie jest już w samochodzie
e)nie
f) w ASO
g) zależy co wolisz
h) nie ma takich
i) możesz dać pokrowiec ale i tak Ci obiją pod sklepem
j) jeden myję co 2 tygodnie, drugi raz do roku po zimie
k) nie pałuj do pierwszej wymiany oleju
@Wektorowy1: Czasy kiedy auto traciło na wartości zniknęły tak samo jak wszelkie wyprzedaże rocznika.
@AnonimoweMirkoWyznania:
a)Tak. Sprzedaż samochodów to handel i przy tego typu inwestycjach ostrożność jest wskazana. Zdarzały się auta polerowane lakierowane z wymienianymi szybami etc.
b. OC i rejestrację ogarnia się w dniu wystawienia faktury (bo wtedy następuje przeniesienie własności) Każdy ma nieco inną zasadę. Swego czasu oferty ubezpieczenia były najlepsze podczas zakupu auta. I mimo wszystko warto