Wpis z mikrobloga

Już miałem wchodzić w Chiny jakimś ETF-em a tu nowe info że jednak 0 Covid nadal będzie utrzymywany. Jeszcze do tego niepewna sytuacja z nieruchami tam.
Ale to i ogólny nastrój wskazują że Chiny są niedowartościowane, chyba że większość obstawia że dochodzi do końca globalizacji który po części teraz widzimy wychodzeniem USA stamtąd

#gielda
  • 7
@Parmenides69: Każdy ETF na EM ma sporą pozycję w Chinach. Tak jest bezpieczniej.

Według mnie patrząc z długiej perspektywy to co miało się wydarzyć złego już się wydarzyło, rynki obecnie dyskontują kryzys mieszkaniowy, 0 covid, całkowite wycofanie się USA i pełnoskalową wojnę handlową. Jak nie zapiekli się sytuacja z USA nie bardzo mają już pod co spadać - nie oznacza oczywiście że nie będą. Jedynie chiński tech jest dla mnie dalej
@monyprintergobrrrr: No właśnie chiński tech ma chyba jeszcze sporo miejsca do dostania po dupie bo chyba kierunek w jakim USA zmierza to zduszenie tego, pytanie czy nie za późno i czy ten sektor tam ma na tyle masy krytycznej by bez "wsparcia" z USA i z ograniczeniami rynkowymi nadal być globalnym graczem.
Choć możliwe że i to jest wkalkulowane, najgorsze co może się stać to domino zapoczątkowane przez kryzys mieszkaniowy i
@Parmenides69: Patrząc co się dzieje teraz na szerokim rynku to możemy zaliczyć jeszcze jakiś dołek typu 3300 na S&P ale poniżej będzie ciężko... o ile nie pojawi się "nowy covid", "nowa wojna" czy "nowa recesja". I niestety tutaj Chiny mają największy potencjał na dostaniu po dupie przez taki event bo jak coś się ma wydarzyć aby przykryć problemy gospodarczy zachodu to zostanie to zorganizowane tak, żeby zaangażowany był w to Puchatek.
@adrwas: Może jakaś nagonka przed krachem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciężko ogólnie teraz powiedzieć co się dzieje, raczej następny tydzień to będzie czerwień bo chyba większość tej piątkowej pompy było oparte na info o odbiciu Chin przez zniesienie 0 Covid