Wpis z mikrobloga

Czy ten kraj jest normalny? Ogladam jakis program informacyjny i podaja taka informacje 22 managerow z Orlenu dotowalo kampanie 2 europoslanek PiS.
Przeciez to byloby nielegalne w normalnym kraju, w Polszy luzik. Nic sie nie stalo... XD

Ten kraj zaoraja emeryci... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #polityka
  • 38
  • Odpowiedz
w USA masz normalnie taki lobbing i tam jest wszystko legalnie. Tylko że tam to się odbywa oficjalnie a u nas pod stołem. To inna para kaloszy


@Totendajnapiwo: raczej chodzi o to, że sobie stworzyli perpetuum debile. Orlen to państwowa spółka, która dodatkowo #!$%@? Polaków na marży, bo ma monopol na rafineriach.
  • Odpowiedz
@little_muffin: w USA masz normalnie taki lobbing i tam jest wszystko legalnie. Tylko że tam to się odbywa oficjalnie a u nas pod stołem. To inna para kaloszy


@Totendajnapiwo: ale bzdura. W USA za lobbing czy finansowanie kampanii z pieniędzy publicznych (spółka Orlen) masz dożywocie
  • Odpowiedz
@little_muffin: wczoraj w „czarno na białym” był ciąg dalszy i z ciekawości zobaczyłam, tym razem pokazali jak morawiecki obsadzał stanowiska w ssp i ile wpłacali na jego kampanię.
  • Odpowiedz
@Totendajnapiwo: jaki lobbing? za czym oni lobbują? to zwyczajne złodziejstwo jest - finansowanie ich kampanii z naszych podatków, które powinny iść na zatrudnienie fachowców
  • Odpowiedz
@bartek555: jest jej majatkiem, ale taka osoba nie powinna miec prawa finansowego wspierania partii politycznych, gdyz zachodzi mozliwosc korupcji "ja Ci zalatwie prace za 20k za reke, ale po roku zrobisz wplate na mojego kandydata". Tak to wyglada.
Zapomnialam dopisac, ze wszystkie te osoby zrobily przelew jednego dnia i na taka sama kwote. Tylko w temacie "prywatnego" wspierania kandydatow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@little_muffin: No i tu sie zgadzamy - nie powinny miec takiego prawa i powinnismy to zmienic. Ale na te chwile to prawo maja, wiec w swietle tego co obowiazuje nie robia nic nielegalnego. A to, ze jest to niemoralne to doskonale wpisuje sie w ich standard.
  • Odpowiedz
w USA masz normalnie taki lobbing i tam jest wszystko legalnie. Tylko że tam to się odbywa oficjalnie a u nas pod stołem. To inna para kaloszy


@Totendajnapiwo: ale nadal jest to potworna patola i dyktatura bogaczy. Senatorowie ogromną część swojej kadencji poswiecaja na szukaniu sponsorów. Przeciez jak sie nad tym zastanowwić to jest jak z jakiegoś filmu o dystopii-koszmarze.
  • Odpowiedz