Wpis z mikrobloga

Gdzie we #wroclaw naprawię powerbanka? Nówka sztuka ze sklepu, kupiona pół roku temu, ale nie było potrzeby używania, teraz natomiast okazało się, że nie można go naładować (choć sam nadal ładuje urządzenia). Fajnie by było, gdyby dawali też jakąś gwarancję na naprawę.

Uprzedzając pytania, wymiana nie wchodzi w grę, bo modelu nie ma już na stanie, a zwrotu gotówki nie chciałem, bo kupiłem go na bardzo dobrej promocji, ciężko dostać coś lepszego w tej cenie (oczywiście zakładając pełną sprawność produktu xD) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#powerbank #elektronika
  • 10
@Psychopathy_Red: mozesz podejsc na dworcowa do sklepu axel, gosc bawi sie w naprawy elektroniki. Pokazesz zapytasz gosc moze zobaczy wtf, o ile bed, ie w ogole chcial to otwierac.

Ale na moj gust, bedzie ciezko znalezc kogos kto sie podejmie. Jak padly ogniwa, to nikt nie bedzie tego wymienial bo pewnie sa nietypowe i nie kupisz ich ot tak o.
Jak padla elektronika, to trzeba by kupic uszkodzony i podmienic, ale
@Psychopathy_Red: wszystkie lepsze sa tak zamkniete ze bez uszkodzenia chyba trudno naprawic ;/ Moze poszukaj na sieci modelu +problem moze jest jakis patent cos / ktos? Jak nic to oddaj w salonie jako zlom bo recycling lion sie robi. Dlugo czekales z ladowarka i nic?
dlaczego naprawa powerbanków może być szczególnie skomplikowana


@Psychopathy_Red: powerbank składa się z 3 rzeczy:
1. Ogniwo li-ion robione na zamówienie którego nie da się dokupić
2. Elektronika robiona na zamówienie której nie da się dorobić
3. Obudowa która jest wytłaczana na zamówienie i nie da się dorobić a często uszkadza się przy otwieraniu.

Tak więc jak widzisz naprawa jest często zwyczajnie niemożliwa bo nikt nigdy nie wprowadził żadnych standardów.
Dla odmiany
@SerTrapistow: Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, nie spodziewałem się, tworząc ten wpis, że pojawi się tu tak szczegółowy i objaśniający temat komentarz, ale doceniam go, teraz jestem nieco mądrzejszy i mogę osobiście uświadamiać innych, że naprawa powerbanka jest nie tylko nieopłacalna, ale w zasadzie i niemożliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)