Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elf_pszeniczny: Wszystkim aktualnie coś takiego wzrosło. Mi z 1300 na 2700 i to po nadplacaniu. Wiedziałem ile może wzrosnąć i stać mnie spłacać. Ale to i tak jest złodziejstwo że biorąc kredyt na 300k spłacasz milion, bo pan Glapinski który zarabia milion rocznie tak powiedział
  • Odpowiedz
@BornToDie69 a nie wiem, z żoną mamy ok 14k dochodu netto i po moim zusie i picie, więc coś tam się odkłada :p nie spieszy się. Chociaż patrząc jak to idzie z miesiąca na miesiąc z sytuacja w gospodarce to może faktycznie masz rację :)
  • Odpowiedz
@niebadzogrem:

Jak masz 2,5 k mc do 3k mc to nie robisz dzieci, bo sam jesteś dziecko.

Niestety, po 2017 roku liczba urodzeń w Polsce runęła w dół. Gdy wprowadzano 500+ na każde dziecko, liczba urodzeń wróciła do poziomu z lat 2013-2017. Z kolei w 2021 roku spadła już poniżej 350 tys. Teraz jest jeszcze gorzej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy urodziło się zaledwie 318 tys. dzieci (dane za okres wrzesień
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: oczywiście ze jest.

Wzięli kredyt na 0.5% stopie. Płacili przez rok tylko cześć odsetkowa, wibor 6%. Wjechali na pełna ratę i tyle.

Jestem w takim wieku ze większość osób wchodzi właśnie w kredyty. Młodzi ludzie a nie rozumieją jak działa system odsetkowy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz