Wpis z mikrobloga

Według Kopyra zamykają browar Profesja we Wrocławiu. Wywożą sprzęt do Szczytna do Juranda :/

No przykro w ciul jeśli to prawda. Człowiek będzie tęsknił za Rowerzystą czy Szoferem bo one były naprawdę super piwami bezalkoholowymi. Kilka innych też tam mieli fajnych. Do tej pory pamiętam jak człowiek im pomógł w czasie pandemii żeby udało im się utrzymać nad wodą, a tutaj taki cyrk. Ehh szkoda.

Link do materiału Kopyra
#wroclaw
  • 14
@Ogau: Każdy ma swoje preferencje. Dla mnie najważniejsze było to, że byli z Wrocławia, piwa były łatwo u nas dostępne i do dorwania w wielu miejscach. Do tego nie mieli jakiś powalonych cen jak niektórzy przez większość czasu.

Wole mieć browar we Wrocławiu i łatwy dostęp do niego niż musieć zasuwać do Piwnicy czy jakiegoś innego specjalistycznego bo tylko tam dorwę te sztosy z jakiejś okolicy.
@Iudex: Wykupiła Mazurska Manufaktura SA. No tutaj to polecieli po bandzie bo po prostu to sobie przewieźli do Szczytna i elo xD Zamykamy żeby odtworzyć Juranda którego zaorano x lat temu xD

@Ogau: W krafcie to widać, że zaczynają się przepraszać z robieniem tańszych i mniej wymyślnych piw żeby jakoś się to składało. Ja tam osobiście się cieszę bo miałem wrażenie, że powoli lecą już na to kto bardziej wymyślną
@Darth_Gohan: no ja już od jakiegoś czasu widzę, że ceny kraftu stanęły mimo, że sikacze i inne koncerniaki drożeją. Chyba te ~10zł to jest górna granica, jaką ludzie są w stanie dać za piwo.

widać, że zaczynają się przepraszać z robieniem tańszych i mniej wymyślnych piw żeby jakoś się to składało


I bardzo dobrze. Te cuda na kiju to ani dobre, ani tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Darth_Gohan: Już Mazurska Manufaktura wykupiła browary bydgoskie. Sam kupiłem kilka 'akcji' i dostałem pierwszą partię piwa za to (jasne, bursztynowe, ciemne), plus jakieś gadżety, typu szkło, otwieracze itp. No i co...no i nic. Produkcja nie ruszyła, a browar znowu na sprzedaż. Ciekawe co czeka Profesje?
@asap_srasap: No właśnie mi też najbardziej tego szkoda.

@KHOT: Well, jak piwa z Juranda będą super to pewnie będzie o tym pamiętać kilku geeków i tyle. Natomiast jak będą średnie to będą w nich walić jak w bęben między innymi tą Profesją.

Co #kraftymuszabycdrogie - tak jak pisałem wyżej. Powoli się ogarniają, że to nie ma co iść w coraz bardziej wykrzywiające mordy IPY tylko warto pomyśleć nad czymś tańszym
@Ogau: Chyba w Lidlu... W specjalistycznych ciężko znaleźć ipe poniżej 12zł, a coraz częściej są po 15zł. Także z moich obserwacji ceny się nie zatrzymały i regularnie rosną
@matiss90: kupuję tylko w marketach, więc mówię o auchanie, leclercu czy innym Lidlu właśnie. Nie piję piwa tak często, żeby chodzić regularnie do sklepów specjalistycznych.

No i te sklepy to jednak celują w klienta-frajera, co to i 50zł zapłaci, bo widzi napis sztos, ale to jest marginalny udział rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: To tu zgoda, zauważ że przez chwilę w Lidlu ceny przebiły dychę i dość szybko się z nich wycofali, więc tak jak mówisz, tutaj jest próg bólu przeciętnego konsumenta (na ten moment, zobaczymy do ilu dojdzie inflacja ( ͡ ͜ʖ ͡) )