Wpis z mikrobloga

Mirki, różowa chce zobaczyć czy bas to instrument dla niej. Planuje kupić Ibanez GSR 180, żeby budżetowo było w okolicy tysiąca. Ale nie wiemy za bardzo co dokupić do tego. Jakieś combo? Multiefekt? Chodzi o to, żeby poćwiczyć sobie w domu, z możliwością podłączenia słuchawek i nie wydać na to więcej niż parę stówek.
#gitarabasowa #bas
  • 7
@masakraman: to co piszesz + 2i2 ma osobny potencjometr do regulowania głośności słuchawek bądź innego outputu na dużego jacka
ode mnie rada jeśli będziesz szukał solo lub 2i2, to tylko 3rd gen; ja miałem farta i znalazłem nówkę z foliami i wszystkimi papierami za ponad 100 zł taniej
@Drzejzi: Też była taka pierwsza myśl, dlatego szukam jakiś polecanych, budżetowych modeli. Z gitarowego doświadczenia wiem, że różnie to bywa z tymi tańszymi sprzętami i combo, które kupiłem na start nadało się dosłownie tylko na początek.
@masakraman: Hej, jestem tez początkujący i kupiłem Fender Rumble 25. Do nauki wystarcza i sieje zło po okolicy. Pewnie z nowym przekroczysz budżet, ale może jakaś używkę gdzieś trafisz. Sam pewnie będę sprzedawał za jakiś rok, jeśli zajawka pozostanie, bo mimo wszystko to za słaby sprzęt żeby pograć z perkusista.

Granie na słuchawkach jest ok do ćwiczenia techniki, ale nie sprawia az takiej frajdy jak na combie (mam hd650 które dobrze
@masakraman: Możesz tez pomyśleć o jakimś programie nauki typu Talking Bass albo Bass Buzz. Fajnie się gra ulubione kawałki, ale podstawy warto tez zbudować (w mojej opinii).

Pewnie tez się dowiesz ze na basie koniecznie trzeba grać z metronomem, tu wystarczy apka typu Ticks i po kabelku do aux in pieca.

Dziele się tym co sam się dowiedziałem w ciągu ostatniego pol roku nauki, wiec tu disclaimer, ze nie jestem wyrocznia