Wpis z mikrobloga

Jest taka popularna myśl, że sięgamy coraz głębiej w przestrzeń kosmiczną i poznajemy ja coraz lepiej, a dobrze nie znamy tego, co czai się w morskich głębinach. No i trudno z tym dyskutować, ale też trudno protestować.

Ale jak się okazuje, w tak prozaicznej i popularnej kwestii, jaką są znaki zodiaku, potrafimy się bardzo zaskoczyć. Choćby to, czy wiedzieliście że ledwie przez 49 dni pokrywają się daty astronomicznych znaków zodiaku z tymi astrologicznymi (czyli z horoskopów)? To powoduje, że część z Was (bo u mnie to już wiem że tak) ma inne znaki zodiaku, niźli znamy od urodzenia?

Albo, że idąc za konstrukcją obecnych gwiazdozbiorów zodiakalnych, powinno być ich nie 12, a 13? To generalnie wbija szpilę samemu uzasadnieniu czytania horoskopów, bo nawet gdyby miał w sobie zalążek prawdy (wiadomo, że na poziomie logiki to po prostu jest bez sensu, żeby gwiazdy jako obraz mega dawnej przeszłości widzianej z Ziemi, miały nam coś mówić o przyszłości, a już szczególnie jakiemuś zwykłemu zjadaczowi chleba), to i tak sama konstrukcja tychże horoskopów bazuje na nieaktualnym obrazie nieba sprzed kilku tysięcy lat.

#astrologia #astronomia #gwiazdy #kosmos #wiedza #ciekaweciekawe #wszechswiat
adametto - Jest taka popularna myśl, że sięgamy coraz głębiej w przestrzeń kosmiczną ...