Wpis z mikrobloga

Mircy, dodaje ten wpis ku przestrodze, bo byłem wczoraj ułamki sekundy od prawdopodobnej śmierci.

Przechodziłem przez przejście dla pieszych we #wroclaw (przejście bez świateł, dwa pasy ruchu w jedną i dwa pasy ruchu w drugą stronę). Przede mną przechodziło kilka osób, ja wszedłem na zebrę jako ostatni.

Będąc już przy końcu drugiego pasa nagle usłyszałem dźwięk dzwonka. Obróciłem głowę i zobaczyłem tramwaj jadący prosto na mnie w bardzo bliskiej odległości. Na szczęście mam dobry refleks więc natychmiast odskoczyłem, zostając uderzonym tylko w rękę.

Pod kątem prawnym - nie wiem czyja to wina, czy moja, czy motorniczego, a te tak wspaniałe nowe przepisy po wprowadzeniu których więcej osób zaczęło ginąć na pasach tego nie ułatwiają. Wiem, że pieszy nie ma pierwszeństwa wchodząc przed tramwaj na pasach. Natomiast po pierwsze - ja nie byłem pierwszy na nich, a po drugie nie wchodziłem na nie, byłem w okolicy połowy przejścia.

Wiem natomiast jedno, gdybym nie miał słuchawek na uszach, to przynajmniej usłyszałbym sygnał ostrzegawczy tramwaju wcześniej. Z drugiej strony gdybym miał dźwięk ustawiony odrobinę głośniej, to zamiast pamiątki w postaci farby tramwaju odbitej na szkiełku zegarka mógłby być nekrolog.

Zdjęcie zrobione po wszystkim, po drugiej stronie pasow.
KikU - Mircy, dodaje ten wpis ku przestrodze, bo byłem wczoraj ułamki sekundy od praw...

źródło: comment_1667379883bRdCCf7mvPuQ2qjd96SrEh.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
Serio idziesz jak pała bez chwili zastanowienia? Powodzenia w takim razie.


@Filipiak20: Ty pewnie stajesz na środku ulicy i czekasz aż kierowcy się zatrzymają do zera i dopiero wtedy podejmujesz decyzję, co robić dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jakbyś miał tak, że sobie przechodzisz, a na pełnej k... Z drugiego obok leci auto, to z Twoim podejściem już byśmy nie pisali.


@Filipiak20: dobra, skończmy to już, bo już zaczynasz sobie zmyślać, w jaki sposób pokonuję przejścia dla pieszych
  • Odpowiedz
  • 3
Komentarze broniące motorniczego w tak jednoznaczny sposób pisza chyba osoby co nie mieszkają we Wrocławiu. Tramwajarze słyną z tego że zachowują się jak by byli bardziej uprzywilejowani od karetki na sygnale. Dzwonek używają żeby ostrzec, żeby pogonić, żeby ..w sumie co jakie parę sekund. Stoisz na pasie do skrętu z naprzeciwka ruch aut, masz prawo być na tym pasie to podjedzie ci na 10cm i wciska dzwonek. To jest jakaś szkoła zaczerpnięta
  • Odpowiedz
@KikU: Te jak to mówisz wspaniałe nowe przepisy nie zmieniły się za bardzo, tyko portale jak @brd24pl powymyślaly jakieś swoje chore interpretacje a w gruncie rzeczy w mało których przypadkach coś się zmieniło a już na pewno nie w tym ze pieszy ma pierwszeństwo przed tramwajem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DenNarcoSmurfen: op musiał prawie zginąć żeby się przekonać że pasy to nie święty azyl pieszego, błędy się zdarzają i nawet gdyby miał pierwszeństwo to prawo nie ochroni cię przed śmiercią lub kalectwem. Zapłacił za tę wiedzę co najwyżej strachem, więc to w sumie jak za darmo i dzieli się. Jak dla mnie spoko, może komuś otworzy oczy że absolutnie zawsze, nawet na zielonym świetle, trzeba się rozejrzeć bo jeśli ktoś
  • Odpowiedz
Kocham te dywagacje na temat tego kto miał pierwszeństwo w takich wątkach xD
Fakt, najważniejsze jest pierwszeństwo, #!$%@?, że można zginąć, ale przynajmniej zginę mając pierwszeństwo xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Kocham te dywagacje na temat tego kto miał pierwszeństwo w takich wątkach xD

Fakt, najważniejsze jest pierwszeństwo, #!$%@?, że można zginąć, ale przynajmniej zginę mając pierwszeństwo xD

@NoMoRe: ło panie, zawsze to powtarzam jak ktoś przechodzi przez ulicę bez rozglądania się
+1
  • Odpowiedz
  • 4
@ZohanTSW: Właśnie taki był cel, podzielić się w dobrej wierze zarówno swoim błędem (roztargnienia), który mógł przydarzyć się każdemu; jak i bezmyślnością motorniczego, które mogły skończyć się tragicznie. Ale święta inkwizycja z wykopu nie spocznie dopóki w swoim mniemaniu dostatecznie nie #!$%@? mi od debili i idiotów. Reakcja spójna z oczekiwaniami - za długo tu jestem, by mnie to jakkolwiek zdziwiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Będąc już przy końcu drugiego pasa nagle usłyszałem dźwięk dzwonka. Obróciłem głowę i zobaczyłem tramwaj jadący prosto na mnie w bardzo bliskiej odległości. Na szczęście mam dobry refleks


@KikU: zajebisty masz refleks skoro wszedles pod jadacy w twoja strone tramwaj, nawet nie przyspieszyles kroku xdddd
  • Odpowiedz
@KikU: A w Krakowie na grzegorzeckim tramwaje notorycznie na czerwonym świetle #!$%@?. I nie, ze zablokuje skrzyżowanie wjeżdżając na zielonym, tylko normalnie wjeżdżają bez żenady na czerwonym.
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_efekt: Wątpię żeby się odezwali, chcieli jedynie żebym im napisał oświadczenie, że nie mam roszczeń w stosunku do kierowcy z tytułu potrącenia na pasach
  • Odpowiedz