Wpis z mikrobloga

#budownictwo #technika #technologia
Mirki jak najlepiej zabezpieczyć przed odkręcaniem/luzowaniem, śrub deski klozetowej? W nowym mieszkaniu od samego początku mam z tym duży problem, w przeciągu 3 lat dokręcałem je z 10 razy, stosowałem różne podkładki, z gumy z takiej jakby pianki itp. nic nie wytrzymało na dłużej? Zastanawiam się nad klejem do gwintów albo sklajeniem tego jeszcze dodatkowo silikonem. Macie jeszcze jakieś patenty?
PS: znalazłem w necie coś takiego jak nakrętki samokontrujące, może mi ktoś wytłumaczyć jak to się nakręca, bo z tego co wiem z doświadczenia to da się je wkręcić tylko do momentu tego niebieskiego czy czasami czerwonego wypełnienia, ale może ja to jakoś źle robię i to się da normalnie w całości nakręcić w taki sposób, że później to się samo nie odkręci.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A nakrętka samohamowna krecisz kluczem. Donkonca.


@kaluka106: No właśnie nie czaję jak to działa, do końca nakrętki? Czyli tego niebieskiego wypełnienia w nakrętce? Czy do końca śruby normalnie przekraczając/zrywając jakby to wypełnienie w nakrętce tak żeby śruba wystawała? Bo jak kilka razy próbowałem to dokręcać to nie mogłem dalej wkręcić niż do tego wypełnienia nakrętki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@HaSSaN: kręcisz do tego momentu aż połączenie śrubowe będzie cię satysfakcjonowało. To znaczy mniej więcej tyle, że kręcisz aż dokrecisz. To niebieskie trzeba 'zgwalcic' ( ͡° ͜ʖ ͡°) to stawia opór ale po to żeby się nakretka mnie odkręciła.
  • Odpowiedz
@kaluka106: No właśnie o to mi chodziło! Dzięki Mireczku bo ja zawsze wkręcałem do tego niebieskiego ale wiadomo nie dokręcałem tym samym nakrętki w satysfakcjonujący sposób i po prostu nakręcałem zwykłą nakrętkę zamiast tego. Raz to chyba zerwałem, ale to na prawdę trzeba mocno przekręcić i wtedy wydawało mi się, że chyba zepsułem tą nakrętkę xD
  • Odpowiedz
@Ludzik90: Pojadę dzisiaj do Leroya i kupię ten klej bo też wydaje mi się, że te śruby odkręcają się przez wilgoć, bo czesto tam jest po prostu mokro, wiadomo 7 latek czasami lubi tam sobie siknąć po tych mocowaniach, a i staremu po pijaku się może zdarzyć xD I może przez to się to odkręca xD.
  • Odpowiedz
@HaSSaN: tylko najpierw wytrzyj, osusz gwint wew i srube. Kropelka powinna wystarczyc. Jak chcesz to jeszcze tak jak kaluka napisal dac druga tylko musisz je skontrować
  • Odpowiedz
@HaSSaN: Zależy od rozwiązania, w desce to raczej jakiś zestaw podkładek, w tym sprężyste, plus klej na podkładkę od strony tworzywa.
  • Odpowiedz
0

@HaSSaN: weź po prostu przestań tańczyć dupą na desce, to się nie będą


@rozowatoxa: To nie ja tańczę a mój młody i faktem jest, że to też ma między innymi wpływ na to odkręcanie a dodatkowo jeszcze smaruje systematycznie śruby moczem i efekt jest taki, że stary musi dokręcać deskę co kilka miesięcy a żona się drze, że nie dbam i nie mogę porządnie tego zrobić raz
  • Odpowiedz