Wpis z mikrobloga

Hej mireczki z #siecikomputerowe

Mam w domu zwój skrętek wystających ze ściany - 12szt i chciałbym je zebrać w jakiś patch-panel montowany naściennie albo podtynkowo (nie wiem jakie są opcje dokładnie). Możecie coś doradzić? Bo są różne takie i nie wiem co dobre a co złe, czy crossowanie ma jakieś znaczenie? Wszystkie aktualnie podłączone urządzenia mam niescrossowane i nie wiem o co chodzi xD

Z góry dzięki za info. Pozdrawiam
  • 22
po prostu nie chcę żeby gołe kable z końcówkami rj45 zwisały ze ściany


@fuuYeah: i bardzo dobrze, że nie chcesz, zaciskanie RJek wprost na takich wystających ze ściany przewodach, to proszenie się o problemy w przyszłości (przewody instalacyjne mają żyły z drutu, nie z linki i tak średnio się nadają do regularnego majtania nimi).
Keystony - ok (tylko nie kupuj najtańszych), ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy warto się pitolić tutaj.
O krosowaniu zapomnij, jak ktoś będzie ci cośtam pitolił, że krosuje się przy routerze, to nie słuchaj. Od 20 lat krosowania nie używa się nigdzie, nigdy.


@Jarek_P: własnie dlatego pytam, bo sam ostatnio robiłem kilka końcówek to nigdy z crossowaniem, więc zdziwiło mnie że tak często to podają przy urządzeniach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fuuYeah: nie , nie bierz takiego co musisz sam zarabiać. Weź taki co jest zarobiony z dwóch stron. Po prostu wtykach od zew, i wtykasz od wew, chyba że chce ci się bawić w robienie zacisków, ale po co.
@oink_oink: a w takim patch panelu trzeba to zarabiać jakoś specjalnie? (mam tylko zasick do RJ45, nie mam krona) Czy są takie panele gdzie się tylko wciska kabelki i działa? Na co zwracać uwagę i jak to się nazywa jeśli takie są?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oink_oink: i tak musi zarobić wtyczki, moim zdaniem zarabianie przewodów na panelu jest ze trzy razy przyjemniejsze i prostsze, niż zarabianie wtyczek. No chyba, że już ma zarobione i bardzo nie chce ich skracać i układać.

to się nazywa puncher


@oink_oink: w polskich sklepach króluje nazwa "narzędzie uderzeniowe", ale chyba nikt z branży tak nie mówi. Nóż krone to chyba najczęstsze określenie, miałem też kolegę, który w całym dziale wypromował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: ja np nie umiem poprawnie chyba używać punchera bo mi parę razy źle się zarobiło, i kupiłem sobie taki dwustronnie zarobiony keystone , kosztował mi 25 eur ten patchpanel na 12 portów, i polecam, zero #!$%@? się tym gownem, i działa;)