Wpis z mikrobloga

@depmod: Ooo Ty, ale że tam, w tym czasie, gdy MSZ odradza wyjazdy, a kartoflany ostrzega przed agresja NATO ze strony Polski? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wyglądał stosunek do Ciebie? Służby nie zachowywały się wrogo, podejrzanie, nie próbowali utrudniać życia albo w coś wrobić? Odczułeś zmianę zachowania po wieści, ze jestes Polakiem? Czy w obecnej sytuacji podnózek agresora prowadzącego pełnoekranowa wojnę pomimo wszystko jest możliwy do
@madever Na daną chwilę wjazd możliwy jest tylko drogą lądową (tylko autobusy bądź samochód; pociągi nie jeżdżą, a samoloty to tylko przez Turcję). W zależności gdzie mieszkasz to albo są bezpośrednie autobusy do Mińska przez Grodno bądź Brześć. Ewentualnie możesz dojechać do Terespola i stąd łapać busa do Brześcia, następnie w głąb kraju, bądź z Białegostoku do Grodna i dalej jak wyżej.
@Kazach_z_Almaty Na granicy na pewno jest to widoczne, że Polacy utrudniają białoruskim pojazdom odprawę, a Białorusini Polakom (do BLR na granicy "straciłem" 8,5h na powrocie 4h). Na granicy były tylko pytania po co jadę, gdzie, kiedy powrót i czy mam ubezpieczenie. W hotelu, na dworcach, czy w muzeach (tak nawet w niektórych muzeach musiałem pokazać paszport) nie spotkałem się z jakimiś problemami z powodu polskiego paszportu, chociaż zauważyłem, że jak zaczniesz mówić
@depmod wisi to już kilka miesięcy, te plakaty.
Na tym ze strajkiem kobiet jest tekst o kwestii braku wyboru, pozorny wybór wolności, przekaz taki, że w Polsce jej nie ma, skoro jest strajk kobiet i problemy z dostępem do aborcji.

Z utrudnianiem odprawy na granicy się nie zgodzę. Są opcje na szybkie przepuszczenie za dodatkową opłatą, jak się komuś spieszy, kolejki są, bo i ruch duży. A jak z paszportem z UE,
@Formeth Co do ostatniego akapitu, to wiem o czym mówisz, bo za czasów MŚ jeździłem często do Rosji, gdyż mieszkałem niedaleko "szlabanu". Nauczyłem się ogarniać ruch graniczny po tym jak kiedyś pojechałem w piątek o 10 i wróciłem po prawie 24 godzinach haha.

A co do reszty, to mam porównanie właśnie z rosyjską granicą, którą przekraczałem prywatnie i autobusami i stąd moje spostrzeżenia
@Pan_Nimbus 13 wyjechaliśmy z Brześcia (czyli 11 PL czasu) a w Terespolu na dworcu byliśmy chwilę po 14. Czyli w sumie 3 godziny z hakiem, to tutaj mea culpa za to 4h w jednym z poprzednich komentarzy, jednak jadąc do Mińska powinienem być tam o 8:25... a o 9 wyjeżdżałem z granicy xd