Wpis z mikrobloga

@bartekpolska: zmień na jakiś czas szczoteczkę i pastę

Szczoteczka ultrasoft dowolnej firmy i pasta Ajona. To pasta stomatologiczna i kupisz ją w aptece. Dajesz odrobinkę wielkości czubka od zapałki. I nie szczotkuje tak mocno i staraj się nie po dziąsłach
@SkrytyZolw: higienę utrzymuję poprawnie. U mnie działa tylko ta pasta. Jeśli przestają mi krwawić dziąsła i próbuję zmienić pastę, problem natychmiast powraca.
A pastę poleciła mi właśnie stomatolog jak byłam w pierwszej ciąży i się zglosiłam z takim problemem. Poza tym robię regularne przeglądy, odkamienianie i inne niezbędne leczenie, jeśli coś się pojawi, więc to nie kwestia zaniedbania jamy ustnej.
@moll: u nikogo nie działa tylko pasta. Podstawa to szczotkowanie i nitkowanie zębów.

Nie wiem po co mi opowiadasz swoją historię, pytanie było zupełnie inne. Po raz kolejny widzę twoje szkodliwe zalecenia. Jak się nie znasz, to bardzi proszę zamilknij.
@SkrytyZolw: tak tak tak. Przeze mnie połowa wykopu nie ma zębów, bo zasugerowałam zmianę szczoteczki, pasty i sposobu szczotkowania zębów. Faktycznie, zbrodnia!
@bartekpolska: hm... no nie powiem Ci co jest bez zbadania. Na pewno coś jest nie tak. Jeśli Twój dentysta nie znajduje przyczyny, to pójdź do periodontologa.

Najlepiej będzie kupić szczoteczkę elektryczną z czujnikiem nacisku, a do tego końcówki z miękkim włosiem. Nie musi być droga, taką fo 300-350zł (ostatnio trochę podrożały).
@moll: nic takiego nie napisałam. Zacznij czytać ze zrozumieniem i może mniej emocjonalnie. Poprosiłam żebyś przestała dzielić się złymi radami. Nie znasz się to po co się wypowiadasz?