Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Po protestach środowisk powiązanych z Rosją, ludzie ponowie wyszli na ulice. Tym razem dziesiątku tysięcy ludzi zjawiło się w Pradze, by ukazać poparcie dla władzy. Hasło przewodnie brzmiało "Česko proti strachu" czyli Czechy przeciwko strachu. Więcej można się dowiedzieć w niżej zamieszczonym artykule. Niestety polskie media nie piszą o tym.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesko-proti-strachu-na-vaclavskem-namesti-se-sesli-lide-na-p/r~0ca158cc586811eda3c0ac1f6b220ee8/

#czechy #polityka #ukraina #wojna
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BayzedMan: nie zrozumiałem tego. Btw. Protestów środowisk powiązanych z Rosją jest naprawdę sporo. Praktycznie każdy tydzień, pojawiają się protesty przeciw wysokim cenam produktów spożywczych, gazu, ropy czy paliwa. Nie trzeba wyjaśniać kto finansuje te ugrupowania. Rosjanie mają dość dużo nieruchomości w Czechach. Po blokadach przelewów bankowych Czesi zakazali wstępu Rosjanom na teren Czech. To dalszy cios, który odczuwają Rosjanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BayzedMan: wpływy to mało powiedziane. Na Karlově Vary mówiło się, że to rosyjskie miasto w Czechach. Kolega z pracy wynajmował mieszkanie którego właścicielką jest rosjanka. Przylatywała raz w roku do Czech by podpisać nową umowę. Z tego co słyszałem dużo mieszkań znajdujących się bezpośrednio na miejskim rynku posiadają Rosjanie. Nikt nie miał z tym problemu. Problem pojawił się po ataku na Ukrainę i nałożonych na Rosję sankcjach. Ciekaw jestem co teraz