Wpis z mikrobloga

Mirki, niedługo do salonu dojedzie moja fura zamówiona parę miesięcy temu.
Auto brane w leasing. Jak to wygląda w kwestii proceduralnej i kolejności działań?

Czekam na vin, potem z vinem podpisuję umowę z leasingodawcą, ogarniam OC/AC, potem czekam na rejestrację auta przez leasingodawcę?
Auto odbiorę już z docelowymi tablicami, czy jakimiś tymczasowymi i czekam na docelowe wraz z dowodem rejestracyjnym od leasingodawcy?

A jak wygląda, jeśli leasing wezmę z Toyoty - upraszcza to temat?

#leasing #kupnosamochodu #samochody #toyota #yaris
  • 12
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny: Nie ma to znaczenia na proces gdzie weźmiesz leasing, ma jedynie wpływ na ofertę no i przede wszystkim na finansującego. Najpierw wniosek, potem umowa, potem wpłata własna, potem rejestracja, w dniu rejestracji OC/AC i odbiór. Tak w skrócie.
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny: W dni rejestracji jest albo odesłanie kurierem do dealer'a, albo rejestator podrzuca je do dealera osobiście. Natomiast lepiej się nastawić na odbiór ten dzień roboczy później niż rejestracja. W dodatku nie wiadomo ile zajmie rejestracja. Jak wszystko robi salon to już w ogóle kicha i najczęściej się nie spieszą z rejestrowaniem i wydaniem...
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny: U mnie leasingodawca załatwił blachy (prosiłem żeby zrobili z miasta w którym mieszkam, bez personalizacji) i wysłał do salonu. Salon zamontował. Odbierałem zimą, więc opony zamówiłem też do salonu (po ustaleniu), od razu mi założyli zimówki, a letnie na tył :)
Natomiast odbierałem auto kilkaset km od domu, dlatego wszystko za mnie załatwione zdalnie.
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny: Ja brałem w lipcu auto z toyoty. i leasing też u nich. 11.07 podpisałem papiery leasingowe, 14.07 zarejestrowali auto, potem montowali wyposażenie dodatkowe a odbierałem auto 20.07, dowód tymczasowy chcieli zatrzymać, ale wydali, bo montowałem hak i musiałem pojechać autem na stację kontroli na homologacje. 20.07 dostałem już docelowy dowód, docelowe blachy no i auto, wszystko "na poduszeczce" na co po cichu liczyłem przy wydawaniu takiego hajsu ( ͡°
LuckyLuke_2776 - @swiadekkoronny: Ja brałem w lipcu auto z toyoty. i leasing też u ni...

źródło: comment_1667158004uMiI9mpb2xyMS68PyjQYrm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny: ac/oc przed odbiorem auta, też brałem w toyocie i kosztuje #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie przy wartości auta 150k ac/oc było za 5,8k i to była najniższa oferta za ten samochód z 0km przebiegiem, gdy robiłem symulacje i porównanie u innych ubezpieczycieli ¯\_(ツ)_/¯ a GAP mam w racie leasingowej
  • Odpowiedz