Wpis z mikrobloga

@Toreo: ja bym nie powiedział że gówno da to zbyt optymistyczne myślenie. A Ukraińcy od ośmiu miesięcy i nie szkolą jednocześnie 700 000 osób bo szkolenie też ma swoje ograniczenia Chociażby ze względu na brak instruktorów
@Vixay: dlatego Putin chce sobie kupić czas. Poza tym wszystko zależy od tego ile jednocześnie szkolisz. jaką masz możliwość szkolenia Ilu masz instruktorów szkoleniowych baz. W Polsce do momentu wybuchu wojny w Ukrainie szkolono
@siddhariha-cautama: Tak ale doświadczenie zdobyte na wojnie jest raczej cenniejsze niż na poligonie. A ruscy szkolą teraz 700 tys. ludzi? 300 tys. jest szkolonych a 1/3 z tego ruscy już wysłali na front, przynajmniej z tego co ja wiem. Dlaczego Ukraińcy mieliby szkolić znaczenie więcej skoro przejmują inicjatywę? To że ruskie mięso armatnie z niebieskimi dresami będzie jakiś tam problem stanowiło to fakt ale pytanie jak duży.
@Toreo: Bardzo niewiele kacapów oddaje się do niewoli, bo propaganda nieustannie mówi im o potwornościach, które ich u Ukraińców spotkają a dodatkowo w Rosji grozi im wieloletnie więzienie. Problem narasta. I to duży, bo każdego z nich trzeba będzie zabić. Zresztą podobnie jak ze sprzętem. Tak, większość jest przestarzała, ale i Ukraińcy nie mają Gwiazdy Śmierci. To, co nowoczesnego z Zachodu trafia na liczący 2,5 tysiąca kilometrów front, jest jedynie miłym
USA- ćwiczyło tylko na poligonach


@positive_mental_attitude: Tak, kto jak kto ale Amerykanie tylko na poligonach ćwiczą. Zresztą podejrzewam że i jak uzbrojenie USA jest o kilka szczebli wyżej od ruskich tak samo trening mają lepszy, choćby odbyty na polskim poligonie.

I co?


i gówno
Dlaczego Ukraińcy mieliby szkolić znaczenie więcej skoro przejmują inicjatywę?


@Toreo: moze i przejęli inicjatywę ale tracą impet. Poza tym inicjatywę przejęli nie tylko dzięki żołnierzom A dzięki artylerii która wali na dalek5o odległośći. ostatnimi czasy obecność dronów z Iranu zastopowała ich inicjatywę. Ja chcę tylko powiedzieć że zbytni hura optymizm zbytni lekceważenie przeciwnika powoduje że się rozprężasz i nie jesteś już taki skuteczny. wroga trzeba szanować nie w kategoriach moralnych tylko