Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: Słowem w miarę znającego się na temacie. AK rdzewieją, jak każda broń. W przypadku ruskich problem jest z amunicją przez fakt że sporo ich amunicji oparta jest o masę inicjującą w spłonkach która jest korozyjna, czyli chloran potasu lub nadchloran sodu, który po spaleniu rozkłada się na chlorek potasu lub chlorek sodu.

Chlorek potasu i chlorek sodu są dość nieszkodliwymi zasadami, ale wystawione na działanie wodoru i tlenu z wilgoci
Chlorek potasu i chlorek sodu są dość nieszkodliwymi zasadami, ale wystawione na działanie wodoru i tlenu z wilgoci w powietrzu mogą tworzyć silny kwas, który powoduje korozję i korozję stali w karabinie.


@rebel101: Tutaj cos pan z tą chemią to nie teges. Chlorek sodu /potasu to sole i nie, nie tworza kwasu w polaczeniu z woda. Ale fakt ze korozje przyspieszaja
@PDCCH: Tak podają zagraniczne źródła jak w tym filmiku od Brownells. Reakcja z tlenem oraz z wodorem zmienia je z zasad na kwas wraz z wodą masz niezły przepis na #!$%@?. Ogółem taka amunicja to trzeba dbać o konserwację.
@ArtBrut: Ten karabinek będzie działał bezbłędnie po wystrzeleniu jednego magazynka, a nawet może ten pierwszy pójdzie bez problemów. Osobiście otwierałem kałacha gumowym młotkiem brukarskim, bo tak tłok był zabity w rurze i skorodowany, że nie dało się przeładować.
Prędzej kałach będzie się zacinał, gdy nie jest dobrze odkonserwowany z grubego fabrycznego smaru, niż taki z delikatną nutką rudej szmaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rebel101: @PDCCH:

Tak podają zagraniczne źródła jak w tym filmiku od Brownells. Reakcja z tlenem oraz z wodorem zmienia je z zasad na kwas wraz z wodą masz niezły przepis na #!$%@?.


No to gościu na filmiku się myli.

Wystawione na działanie wilgoci sole KCl czy NaCl tworzą roztwór wodny i pH=7, czyli neutralny.

Na moje oko, główną rolę grają tu nadchlorany i chlorany (dalej nie kwasy!), które pewnie po