Wpis z mikrobloga

Mirki. Orientuje sie ktos jak to jest z tymi nadgodzinami w Holandi? W pracy ktos mi powiedzial,ze lepiej brac te godziny na wakacje i nie brac pieniedzy ,bo jest duzy podatek (50%) i pozniej jak sie bedziemy rosliczac to jest mozliwosc,ze nie dostanie sie zwrotu podatku, a bedzie trzeba doplacic. A ja w internecie przeczytalem,ze "Nadgodziny, podobnie jak normalne godziny przepracowane, są opodatkowane według przedziału podatkowego, w którym się znajdujesz. Jeszcze do niedawna obowiązywały w tym kraju trzy różne stawki, jednak obecnie w systemie holenderskim funkcjonują dwa progi: Pierwszy próg podatkowy do kwoty 68 508€ wynosi 37,35%, powyżej tej kwoty próg wynosi już 49,50%"
I normalnie juz nie sam nie wiem. Bede wdzieczny za pomoc, milego dnia

#holandia #pieniadze #emigrujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@Jdheuehxbsnnd:
Generalnie im więcej zarabiasz tym większy płacisz podatek. Progi procentowe które podałeś dotyczą rocznego zeznania podatkowego i rzeczywiście jak je przekroczysz to będziesz musiał dopłacić do interesu. Nikt za ciebie dokładnie nie przekalkuluje w tym momencie ile takich pracujących weekendów możesz sobie wyrobić, to już sam musisz o to zadbać.
Zależy też również czy koniecznie potrzebujesz w tym momencie tych pieniędzy czy nie. Weź sobie jedną sobotę pracującą i
  • Odpowiedz
Wielkie dzieki za odppwiedz,ale szczerze dalej nie wiem.
W progu podatkowym tym wyzszym 49,50% razczej nie bede, no mysialbym mega duzo miec tych nadgodzin, jak ja mam 30,672 brutto, jeszcze dojdzie dodatek za wakacje i chyba tyle, takze raczej mi to nie grozi i pewnie wielu osoba rowniez i dlatego mnie to zastanawia czemu nie biora pieniedzy za dodatkowe godziny lub mowia,ze to nieoplacalne?
Tak to wyglada u mnie
Jdheuehxbsnnd - Wielkie dzieki za odppwiedz,ale szczerze dalej nie wiem.
W progu pod...

źródło: comment_1667138282NG4MdfTqo6LyghytIs1ebC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jdheuehxbsnnd: Jak nie bierzesz żadnych zasiłków ani dodatków to raczej nie będzie to miało dużego wpływu na roczne rozliczenia. Więc jeszcze raz: idź w jedną sobotę i sprawdź sobie czy Ci będzie się to finansowo opłacało. Jesli zaś chodzi o wyrabianie sobie dni urlopowych to zależy od firmy. Tam gdzie pracuje jak robisz w sobotę (150%) to 100% przechodzi na poczet wyrobionego dnia urlopowego a 50% jest wypłacane jednak są
  • Odpowiedz
Nic nie biore, no dodstek mam do ubezpieczenia tylko 13e/miesiac. Ja robie w systemie 4 brygadowym i kazdy dzien mam 127%. Jak przychodze dodatkowo to zawsze 200 %. No i wiem,ze nie przekrwcze tego progu podatkoergo i bede mial 37,35%. A w pracy ktos mi mowil,ze za nadgodziny dostane tylko 50% i pozniej moge miec sytuacje,ze zamiast dostac zwrot podstku to bede musial podplacic, trgo nie moge zrozumiec. No jak doplacic,skoro podatek
  • Odpowiedz
@Jdheuehxbsnnd: Jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musiał zwrócić część dodatku do ubezpieczenia jeśli nie zgłaszałeś na bieżąco zmian w wynagrodzeniu (np. podwyżki) do Toeslagen. Nie wiem jak firma rozlicza Cię z nadgodzin, jeśli nie jesteś do końca pewny zawsze warto spytać przełożonego bądź udać się bezpośrednio do HR. Nie słuchaj tych wszechwiedzących "ktosiów" bo to nie jest dobre źródło wiedzy. Nie wiem na jakiej podstawie straszą Cię tymi dopłatami do
  • Odpowiedz
Zmian w wynagrodzeniu jeszcze żadnych nie bylo, poniewaz cos ADP nie dziala i na razie te godziny dodadkowe nie poszly na nic. Wlasnie tez nie wiem na jakiej podstawie,ale jutro dokladniej ich zapyta. Ta osoba, ktora mi to mowila jest 12 lat w Holandi, a jej partner 16. Ja w Holandi jestem rok.

Tak 4 brygadowka i pracuje przeroznie. Czasem 2 dni 1 zmiana, 2 dni drgua, w dni trzecia, 2 dni
  • Odpowiedz