Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
pierwszy raz lecę LOTem. nie pamiętam czy w momencie kupowania biletu wpisałem dane z dowodów pasażerów, ale nie pytał mnie o to podczas odprawy (z mojego doświadczenia z innych linii to w trakcie odprawy to wpisywałem albo chociaż miałem wgląd w te dane). Wszystko jest ok? Bez wpisania danych raczej się nie da kupić i odprawić, nie?
#lot #loty #podroze #podrozujzwykopem
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KomendaGlownaPolicji:

Jeśli chodzi o użycie czasu teraźniejszego w odniesieniu do zdarzeń, które mają niedługo nastąpić, to jest to rzecz znana w polszczyźnie i przynajmniej w niektórych innych językach. Mówimy np. „Jutro wyjeżdżam”, „Niedługo wyjeżdżam” albo po prostu „Wyjeżdżam”. Z kontekstu wynika, że wyjazd dopiero nastąpi.

marudo ty (òóˇ)
@kaitek666: jeśli to lot krajowy to nie musisz wpisywać danych dowodu i tym samym nie pytają o to podczas odprawy, jeśli poza granicę kraju to podczas odprawy musisz wpisać bo inaczej się nie odprawisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AcyX: @KomendaGlownaPolicji: @przybiezeli-do-betlejem: a powiem wam, że stało się to czego się nie spodziewałem.
byłem w Holandii i w obie strony nikt nie prosił o totalnie żaden dokument tożsamości. po prostu karta pokładowa i cyk, lecę, nawet nie sprawdzili czy to na pewno my lecimy xD sorki za wołanie, ale może kiedyś ta wiedza się wam przyda, po coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)