Wpis z mikrobloga

@RSGApps: niby tynk gipsowy dopóki nie dostanie wody, będzie trzymał, ale pewniej jest użyć jakiejś słabej zaprawy tynkarskiej cementowej, można ją osłabić dodając ileś tam piasku,
@RSGApps: a co ci się ma tam ruszać, przecież to musi być zamontowane do ściany mechanicznie. Ja to objeżdżam pianą i daję tynk gipsowy, na to idzie hydro i nic nie ma prawa się stać. Jak chcesz sztywno, to możesz samym tynkiem ciapnąć, tylko wtedy owiń złączki taśmą ducktape żeby gips nie zakorodował
@Smarek37: pod umywalkę też dajesz hydro? Na ścianie będzie lustro.
Ekipa wykończeniowa robiła hydro pod prysznice czy wanny, ale pod umywalki nie. Mam 4 takie wyjścia pod umywalki w domu i żadne nie jest w hydroizolacji. To jedno było akurat poprawiane przez hydraulika bo szklarz wykrył że nierówno zamontowane, nie było prostopadle do ściany.
@Smarek37: dzięki za pomoc, rozumiem. Tu akurat będzie niedzielone lustro od podłogi do sufitu, w innych łazienkach podobnie, z tym że tam blaty wyłożone płytkami i hydroizolacja pod nimi. Tam też lustro, tylko że od blatu do sufitu.
Czy w tym przypadku wystarczy że dam izolację tylko dookoła mieszacza i kawałek ponad blatem? Zaraz mam montaż luster a ekipa wykończeniowa raczej nie przyjedzie tak szybko żeby mi to zrobić. Sam też
Pobierz
źródło: comment_1667041329nJ7Ji5W1yebbNsT3fjpR4F.jpg
@RSGApps: tynk cementowy lub klej do glazury. Musi być bardzo równo, bo inaczej szklarz #!$%@? tam dużo tub masy klejącej, a i tak nie da gwarancji, że jak będziesz mocno dociskać przy myciu, to nie pęknie.