Wpis z mikrobloga

Kupilem podkaszarke na akumulator. W ofercie na allegro pisalo ze ma 2 akumulatory w zestawie a przyszla z jednym. Sprzedawca stwierdził ze to błąd w opisie i ze producent daje tylko jeden w pudelku. Sprzedawca zaproponował ze moge odstapic od umowy i zwrocic przedmiot. Nie mam zamiaru robic niepotrzebnych problemow ale w takim przypadku to chyba jest niezgodnosc z opisem a wiec reklamacja a nie odstapienie? Czy mam racje. Czy jest jakas roznica dla mnie w tym?

#majsterkowanie #allegro
#elektronika #zakupy
  • 20
@zezz: możesz reklamować produkt z tytułu rękojmi z żądaniem produktu spełniającego cechy w opisie, gorzej jak taki nie istnieje, wtedy zostaje zwrot środków, ale koszty wysyłki lecą na sprzedawcę
@spoxman: za odstapienie też nie zapłacę. Zwrot jest darmowy. Jak sprzedający stwierdzi że nie dośle akumulatora bo to błąd w opisie i tylko mogę zwrócić przedmiot na jego koszt to tak zrobić czy klocic się o ten akumulator?
@PanHagrid: producent rzeczywiście załącza tylko jeden akumulator, teraz to sprawdziłem. Ale jak opis był inny to w ramach rękojmi sprzedający powinien mi dosłać drugi?
@zezz: zależy
moim zdaniem w tym przypadku sprzedawca ma prawo nie realizować dosłania akumulatora, gdyż np. ten model nie jest tak produkowany

masz również prawo żądać obniżenia ceny

polecam zgooglować frazę "rękojmia"
koszt to tak zrobić czy klocic się o ten akumulator?


@zezz: klucic się możesz ale i tak sprzedawca decyduje, jak chce sprawę rozwiązać. A zwyczajnie mu się nie opłaca wysyłać drugiego Aku bo pewnie nawet ich samych nie ma by musiał druga zdekompletować.
No chyba że na reklamacje wysłalbys już dobrze zjechaną co by się do sprzedaży nie nadawała ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko wtedy pewnie sprzedawca
@MercedesBenizPolska: informacja ta była tylko w parametrach produktu, nie w opisie. Ale co ma kupujący do tego że sprzedający nie dba o produktyzacje allegro?
@PanHagrid: w ramach rękojmii rzeczywiscie mogę żądać obniżenia ceny. O ile procent w takim przypadku? I czy sprzedający może odrzucić takie żądanie i kazać odeslac produkt na jego koszt?
Czyli twoim zdaniem mogę sprzedawać akumulatory w sześciopakach, a jak kupisz, to wysłać ci tylko jeden?


@Portier-Harry_Portier: no możesz, ale wtedy liczysz się z prawem m.in. nt. rękojmi i klientami

jeśli takie coś jak sześciopak z Twojej oferty nie istnieje to jak ma zostać wysłany? w takiej sytuacji wchodzą w życie inne żądania kupującego, jak np. obniżenie ceny

O ile procent w takim przypadku? I czy sprzedający może odrzucić takie żądanie
informacja ta była tylko w parametrach produktu, nie w opisie. Ale co ma kupujący do tego że sprzedający nie dba o produktyzacje allegro?


@zezz: jak w parametrach to na 90% Allegro to zmieniło bez informowania sprzedawcy
@Portier-Harry_Portier: nie masz racji na każdym kroku tej dyskusji i rzucasz się, leć na czarno

na tej stronie nie ma wyjaśnienia czy sprzedajacy moze odmowic obnizenia ceny i zaproponowac zwrot. :/


@zezz: precyzując to odmówić może zawsze, ale wtedy prawo jest po Twojej stronie, zwłaszcza jeśli żądasz obniżenia o wartość zbliżoną do takiego akumulatora

Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy