Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ale mnie ostatnio wkurza Polska, czemu tak wiele szkół ma wyrąbane kompletnie w zdrowie psychiczne uczniów? Czemu szkoły z tak dużymi dotacjami zamiast je w jakiejś części wydać na wspomaganie uczniom, którzy źle się uczą, nie mają motywacji, widać że mogą potrzebować pomocy to wolą wydawać na jakieś inne bzdety? Wychowawcy jak i nauczyciele powinni wychwytywać takie rzeczy, powinni mieć szkolenia z podstawowego rozpoznawania zaburzeń psychicznych. Po co jest psycholog w każdej szkole skoro nikt nawet nie zachęca do pójścia do niego? Tyle śmierci mogłoby być zostać uniknięte, gdyby ten pieprzony system zachowań tych starych spruchniałych mend nauczycielskich uczących w naszych szkołach został zmieniony. Widziałem osobiście kilka szkół, większość z nich miała nastawienie, że to rodzice mają się zajmować zdrowiem uczniów, a nauczyciele tylko uczą. Nie mówię, że to nauczyciele powinni próbować leczyć uczniów, ale powinni naprowadzić ich na drogę do potencjalnej diagnozy/terapii, bo to jednak uczeń spędza średnio po 7 godzin w szkole dziennie i widać jego zachowanie i to czy ma jakieś problemy. Widziałem w swoim życiu takich nauczycieli, którym dałbym aż po pysku, za krzyczenie na uczniów, tragiczne uczenie ich, te uczucie bycia bóstwem i kwiatem polskiej inteligencji(xD) mimo że zarabiasz 3k jako nauczyciel w technikum i nikt nie słucha Twoich wypocin, bo gadasz kompletne głupoty.
I tak jest lepiej w naszych szkołach niż za czasu gimbaz, ale czemu to nie jest wszystko bardziej kontrolowane? Czemu jakikolwiek bullying w szkołach często jest ignorowany? Czemu nikt nie finansuje psychiatrów dla uczniów mimo, że każdy uczeń co chwile musi płacić jakieś składki, które nie wiadomo na co idą? xD czemu poziom uczenia nauczycieli nie jest kompletnie sprawdzany, przez co powstają gapy nawet 30 punktów procentowych zdawalności na maturach pomiędzy rejonami? Szkoły średnie powinny być tak strasznie zmienione pod niektórymi względami, powinna być większa kontrola kuratorium, żeby dyrektorzy szkół nie czuli się jakby byli monarchią ich szkoły. Śmieszne jest to, że szkoły jak kontrola kuratorium do nich przychodzi, to każą zachowywać się wspaniale i nic do nich nie mówić xD (osobiście miałem podobny przypadek, nie wiem jak w innych szkołach), to wszystko pozostawia taki niesmak jeżeli chodzi o naszą oświatę. Ale najwidoczniej największym problemem wg ministerstwa jest to, że uczniowie coraz częściej nie chodzą na religię, albo nie uczą się o potężnej historii polski(celowo z małej ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Zachęcam do dyskusji, może to ja się mylę i ktoś zmieni moje nastawienie do tego problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może też ktoś miał podobne przeżycia z polską edukacją i chciałby się podzielić :)

#depresja #szkola #polska #edukacja #wysryw

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635ac7d6ef1204b9ecd9f59e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
Nie chce tu całkiem bronić nauczycieli, ale przy tak skostniałym systemie oświaty, przy marnej wypłacie i braku sensownego systemu motywacyjnego, nawet dobry nauczyciel może się szybko wypalić. A ci c*ujowi i tak będą pracować w szkole, bo nigdzie indziej by się już nie odnaleźli. Na tyle na ile pamiętam czasy szkolne, to znalazło by się kilku nauczycieli, którzy wylecieliby z roboty po przeprowadzeniu testów psychiatrycznych.

Chyba tylko całkowite przebudowanie programu, ukierunkowanie kształcenia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Moje jedyne doświadczenie z państwowej szkoły to praktyki na studiach, więc się wypowiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@? mnie interesował los uczniow i nie kiwnąłbym palcem u stopy dla ich dobra nawet, jakby mi za to płacili. Odbębnić swoje i elo.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dużymi dotacjami? Szkoły są biedne. Ledwie ciągną z pensjami dla wszystkich pracowników oraz koniecznymi oplatami i remontami.
A czemu nikt nie dba o zdrowie psychiczne uczniow? Bo nauczyciele nie są nigdy szkoleni w tym kierunku. Sami zresztą chodzili do polskiej szkoły, często w wersji, kiedy nauczyciele bili uczniow, kiedy kompletnie nie mówilo się o dręczeniu uczniów i pewnie przyjmują, że takie życie.
  • Odpowiedz
AluminiowyObywatel: Mnie w czasach szkolnych, późna podstawówka, pewna nauczycielka w wieku emerytalnym opieprzyła przed całą klasą, bo byłam tak zestresowana, że nie mogłam nic powiedzieć na odpowiedzi ustnej (tak na mnie czasem działał stres, totalna blokada mowy). Nauczyciele to zawsze byli dno. Najgorsi ci emeryci.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
Caraxes: Odpowiem - polskie szkolnictwo to gowno, a nauczyciele to w wiekszosci nieudacznicy, z wybujalym ego, ktorzy mysla ze wszystko im sie nalezy, ze nalezy sie od nich zwracac jak do bogow (pamietam moje zdziwie jak w korpo kazdy kazal mowic do siebie na ty i z kazdym mozna bylo normalnie pogadac, a nie to co w budzie), ktorzy nigdzie indziej by nie pracowali i powinny byc #!$%@? na zbity pysk
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak czytam takie coś to wiem jedno ... nie masz pojęcia o tym co piszesz i o tym jak wygląda praca nauczyciela dyrekcji i całego grona pedagoicznego i pracowników szkół ...

post w stylu nie znam się to się wypowiem ... i wasze powyżej też
  • Odpowiedz
Caraxes: @brakmaila: a jak #!$%@? pracują XD? Pomijam nauczycieli z pasją. Wyzywanie i poniżanie niczego nieświadomych uczniów, wpajanie im do głow debilnych ideologii (nauczyciele usprawiedliwiający zły ubiór "do kościoła byś się tak ubrał"? Sporo nauczycieli z kompleksami matek, moja wychowawczyni z gimby zabraniala nam sie zadawac z ludzmi z innych klas. Kompletny brak reakcji na problemy uczniow, ktos ci #!$%@?, nasikal do plecaka, ukradl buty? Twoj problem. Przyslowiowe podajcie
  • Odpowiedz
Caraxes: @brakmaila: typowy brak argumentów i przykładów janusza, tylko nie pyskuj i nie szczekaj. jeszcze powiedz że jesteś starszy to masz rację XD bo się wcześniej urodziłeś to wszystko ci przysługuje, tak samo jak nauczycielom. Nie potrafisz udowodnić swojej racji, "hehe w dupie byles gowno widziales". Moge tak powiedziec do kazdego na wszystko. Zero argumentów, przykładów, wiedzy, informacji, statystyk, czegokolwiek. Ja zaraz pojde do CEO randomowego korpo i powiem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nawet nie jesteś blisko tego środowiska a twoje wypowiedzi to jakiś bełkot schizofrenika. Znam temat zarówno z jednej i drugiej strony można powiedzieć że uczestniczę w nim a twoje wpisy czytam z zażenowaniem (w stos do Twojej osoby i wiedzy) nie mam ochoty tłumaczyć ci wszystkiego od postaw bo i tak być nie zrozumiał tylko dlatego ze obrałeś taki a nie inny schemat rozumowania, powtórzę tylko ze nie masz
  • Odpowiedz
lol: @brakmaila: jak głupoty? to fakty, nauczyciele po magistrach z kierunkow ścisłych zarabiają 2200 XD spokojnie 80% kadry nauczycielskiej to zwyczajne zjeby, ktore nigdy nie powinny miec kontaktu z nauczaniem i wychowywaniem dzieci, dodajesz do tego #!$%@? program i elo, potem na calym swiecie hejt na szkole uznawany jest za norme, bo nikt szkoly nie lubi, bo jako uczen jestes traktowany jak podczlowiek przez pana nauczyciela ktory bierze 2200
  • Odpowiedz