Wpis z mikrobloga

Mam u jednego pracodawcy UoP powyżej minimalnej krajowej, dodatkowo dorabiam u innego pracodawcy na umowę zlecenie. Za ostatnie otrzymałem wynagrodzenie 1300zł brutto gdzie księgowość wyliczyła 37zł opłaty za składki i podatek. Jest to w ogóle możliwe? Upierają się że wszystko jest w porządku bo mam UoP u innego pracodawcy i tam odprowadzam składki itd. Coś mi tu nie pasuje i nie chciałbym się zdziwić przy rozliczeniu PITa że do dopłaty mam jakąś chorą kwotę.

#pracbaza #ksiegowosc #kiciochpyta
  • 14
@Zakakaikane jeśli nie chcesz mieć odliczonej podwójnej ulgii to dobrze robia. Zwolnienie do 30k rocznie sumuje się. Jeśli a z tytułu UOP oraz umowy o pracę to gdybyś dostawała pełna kwotę to te 12 procent oddasz w rocznym pit
@wgrumfderek nie rozumiem tego co napisałeś.
Przy zleceniu trzeba złożyć wniosek żeby do 30 tysiecy nie pobierali podatku.
Skoro pracuje i ma zlecenie to jednak duże prawdopodobieństwo że przekroczy 30 tysiecy I wtedy będzie musiał podatek zaplacic
@sylwia-SS ulgę wybiera się w jednym najkorzystniejszym miejscu pracy aby była przyznana. W pozostałych zleceniach, dziełach, rentach z ulgii się rezygnuje aby nie dopłacać na koniec roku po 5000 zl