Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam bazę danych w excelu i chciałbym część z nich wsadzić do worda. Zaprzągłem do tego zadania korespondencję seryjną na 4 rekordy i 350 kolumn (pól). Tutaj pojawia się problem - KS obsługuje do 255/256 pól :/

Ma ktoś pomysł jak zautomatyzować przekazywanie danych z excela do worda dla dużej ilości danych?

  • 6
@theximon: w tekście, z którego (najprawdopodobniej) pobrałeś informację o maksymalnej ilości pól jest też podane możliwe rozwiązanie - ponoć mail merge nie ma tego ograniczenia gdy dane pobierane są z CSV (ważne, by ostatnia kolumna miała wszystkie pola wypełnione, ale to łatwo obejść dodając fejkową kolumnę). Jeśli to prawda, to wówczas można oprzeć szablon na pliku CSV, a potem ewentualnie za pomocą VBA zautomatyzować eksport z Excela do tego formatu.
@brak_nicku: Dobra, plik CSV jednak spełnia zadanie ale zarówno ja jak reszta zespołu nie jesteśmy ogarnięci w VBA a to dodatkowy krok przy eksportowaniu danych do Worda.

Czy ktoś poratowałby linkiem do gotowca, ewentualnie tutaj całym kodem który umożliwiałby eksport wskazanego arkusza (1 ukryty arkusz z 4 w pliku) do pliku csv w tej samej lokalizacji co plik excel? Najlepiej jakby to się uruchamiało przy zapisywaniu ale tyle jeszcze może sam