Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema mirki

Mój lapek z gównolitu rozwala się.
Ma #!$%@? zawiasy, z tego powodu średnio chodzi ładowanie, ale po podłączeniu zasilacza działa, ale nie do końca, bo nie ładuje.
Ten syfik ma też lekkie problemy z touchpadem, nie reaguje momentami na dotyk. Klawiatura też łapie lagi i nie reaguje na naciśnięcia.
Oprócz tego, to działa, system się odpala, po restarcie systemu lagi na touchpanie i klawiaturze znikają.
Mi się wydaje, że ma to związek z tymi nawiasami.
Teraz mam spory dylemat.
Nie wiem, czy go wyrzucić, czy sprzedać.

Teoretycznie jest sprawny, bo dysk działa, system się odpala, itp., ale te zasrane zawiasy utrudniają otworzenie laptopa, a nie mogę za bardzo trzymać go w pozycji otwartej cały czas, nawet jak z niego nie korzystam, bo to zajmuje tylko miejsce na biurku, którego nie mam jakoś dużo i właśnie z tej przyczyny musi być zamykany.

Nie opłaca mi się go naprawiać, bo jest to nieopłacalne, a szkoda wyrzucić "sprawny" sprzęt.
Może jakiś mirek-majsterkowicz miałby na niego jakiś pomysł, nie wiem, jakbym miał to gówno sprzedać kiedykolwiek, to za symboliczne 200 złotych, bo byłoby w oryginalnym opakowaniu, choć wiem, że ten szit jest warty mniej.

Ten piździk nieraz uratował mi dupę, jak był jeszcze w miarę sprawny, więc wyrzucenie go "na śmietnik" byłoby nie do końca w porządku.

Mirki, doradźcie, pozbyć się go jak śmiecia (którym z resztą jest xD), czy jednak ratować go poprzez przekazanie go w dobre ręce za symboliczną opłatą ?

w komentarzu daję wam zdjęcia tych zawiasów, jak coś

#laptop #sprzet #uzywany #uszkodzony #kiano #linux #kiciochpyta #dylemacik
#problemypierwszegoswiata

#dzidowiecnawykopie
  • 22
@TechnoWarrior: gdy robiłem starego łapka to przy zawiasach szły przewody zasilania. Porozebraniu łapka i przeplocie kabla nad a nie pod i zlutowaniu normalnie lądował. Zawiasy posmarować smarem, mocowanie możesz zalać klejem dwuskładnikowym jak kolega, ale to czysta prowizorka. Nie sprzedawaj nikomu tego grastwa, raczej możesz oddać jeśli nie chcesz się bawić w naprawę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyanobacteria: jakich danych ? XD
Popatrz w #tagi, tam masz info co to za sprzęt, ja tego syfika uratowałem software'owo, bo nie dało się na nim komfortowo korzystać z win10, po tych wszystkich aktualizacjach xD Debianik ożywił tego trupa, no ale ten lapek psuje się i to #!$%@?ł się w takim #!$%@? miejscu, że ja #!$%@?ę.
Nawet zdjęcia dałem, o jakie dane ci chodzi ? XD