Wpis z mikrobloga

@kocham_wykopka: Ale w czym nie widzisz sensu?

Tez stosuje MOO bo tak mi lepiej siadło. I to jest logiczne. Myjesz najpierw skore głowy szamponem, potem nakładasz odżywkę z proteinami lub humektantami (czy z oboma, albo z emolientami, co tam potrzebujesz) i kolejno nakładasz emolienty żeby zamknąć w łusce włosa to co nałożyłas wcześniej. No to ma sens z każdej strony.
@kocham_wykopka: wydaje mi się, że warto dobrać metodę pielęgnacji pod siebie i pod swoje włosy. Ja stosuję MMO i sobie mega chwalę, dodatkowo oleje i peeling regularnie, zachowanie równowagi PEH i jest całkiem spoko. Czasem coś nie wyjdzie z pielęgnacją, ale ogólnie warto próbować i testować różnych rzeczy.
@kocham_wykopka: pierwsze O ma chronić końce przed szamponem i ułatwiać rozczesywanie. Ja myję włosy 2x szamponem, do tego drugi raz trzymam szampon trochę dłużej, więc włosy robiły mi się bardzo suche i ciężej je było rozczesać, nakładanie nieco odżywki przed każdym nałożeniem szamponu mi pomogło.

Można też przed myciem nałożyć olej na końce, włosy wtedy chłoną mniejszą ilość wody, a włosy nie lubią się z wodą