Wpis z mikrobloga

@crimson_fckr: @BiesONE: @8abka:

W marcu wiceminister mon (chyba Skurkiewicz) powiedzial, ze o zgode na sluzbe w silach Ukrainy wystapilo mniej niz 5 Polakow. W maju bylo podobno ok 40 wnioskow.

Legion miedzynarodowy Ukrainy liczy sobie ponad 20 tys ludzi. Wg rzecznika legionu sluzy w nim 52 narodowosci, przy czym Polacy sa trzecia najliczniejsza grupa narodowa po Amerykanach i Brytyjczykach. You do the math ( ͡º ͜ʖ͡
@zgubiles_sie_jelonku: Raczej dostaną ofertę pracy w polski wojsku jak tylko wrócą z wycieczki. W gratisie szybkie umorzenie przez prokuratora generalnego lub wybaczenie win przez prezydenta. Poza tym niewielu się ujawnia, to niewiele będzie trzeba takich spraw prowadzić. Do tego pozyskanie materiałów dowodowych z Ukrainy raczej będzie niemożliwe.
Ja bym się bardziej bał na miejscu ruskich mszczących się Ukraińców, niż na ich miejscu próbować działać na obcym terytorium tylko dlatego że ktoś
Art. 141 KK (od 3 mcy do 5 lat za służbę w obcym wojsku bez zgody właściwego organu), a oni wrzucają swoje twarze na TikToka. Nie mówiąc już o tym, że w przyszłości mogą chcieć ich ścignąć ruscy.


@zgubiles_sie_jelonku: nie zesraj się, sam jestem zdania, że nie potrzebnie ryzykują swoje dupy i najprawdopodobniej siedzą tam ze złych pobudek. Ale jak chcą się #!$%@?ć to niech się #!$%@?ą, życzę im by w
@Rogovic: Kiedy wojna sie skonczy, to PISu juz raczej nie bedzie, a opozycja przypominam, slusznie zreszta, ma w planach ponowne rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

Prawo laski ma zastosowanie w stosunku do skazanych. Wiem co zrobil Duda... Ale liczyc na to, ze prezydent ponownie zlamie prawo to troche ryzykowne.

Materiałem dowodowym sa m.in. takie filmy.

Czesc wykopkow ma problem ze zrozumieniem tego, ze prawo a moralność to dwie rozne
@maciss: A skad wiesz, ze jest latwo? Masz jakis dowod na poparcie tego co piszesz? Bo z tego co donosza media jest tak latwo, ze wiekszosc polskich ochotnikow nie sklada nawet wniosku i przyznaje to sam MON.

O zgode nie jest tak latwo, poczytaj sobie o liczbie dodatkowych formalności, ktore musisz spelnic, zeby zglosic wniosek i liczbie warunkow, ktore cie dyskwalifikuja. Sama procedura trwa do 2 miesięcy, ale mowie tylko o