Wpis z mikrobloga

Zacząłem obserwować tag #scrum co by poczytać ciekawe rzeczy i czegoś się nauczyć.

Niestety trafiłem na bandę wszechwiedzących developerów płaczących nad tym, że ktoś ma czelność wtrącać się w ich pracę. Większość nich jest takimi ignorantami, że nawet nie ogarnia co robi SM i na czym polega scrum a tylko powtarzają zasłyszane mity.

Anyway... Muszę Wam pogratulować - rozgryźliście cały przekręt Scrum Masterów, dostrzegliście ich nieróbstwo, brak jakichkolwiek zadań, odbębnienie daily przez 5 minut dziennie i jednego retro na 2 tygodnie.

Najbardziej leniwa i niepotrzebna grupa w IT a jednak wielkie firmy, korporacje i software housey się na tym nie poznały tak jak wy.

Google, Meta, Deloite i wiele innych nie posiedli wiedzy wykopków i wciąż szukają SM, wciąż płacą im dobre pieniądze, wciąż widzą w nich wartość.
Gdyby tylko byli tak mądrzy jak nasze mirki tutaj...

#programowanie #scrum #pracbaza
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyzywanie mnie od ignorantów, bo nie widzę sensu ich pracy.


@NoMoreTearsJustSmile: Ależ nie. Nazywam Cię ignorantem bo nawet nie masz pojęcia czym się zajmują a powielasz jedynie mity. I pokazujesz to na każdym kroku. Nie myl więc pojęć.

Jak już się dowiesz czym się zajmują i jaką wartość dodaną mają w projekcie to chętnie z tobą porozmawiam o tym, czy są potrzebni czy nie.

Teraz taka dyskusja mija się całkowicie
  • Odpowiedz
@ATAT-2

nawet nie masz pojęcia czym się zajmują a powielasz jedynie mity


To czym się zajmują? Tylko konkrety, a nie "sprawowanie nadzoru nad procesem Scrumowym". Chcę wiedzieć czym się zajmują cały dzień, chyba że ich rola polega tylko na tym, że siedzą na spotkaniach i sprawdzają czy wszystko jest zgodnie ze Scrumem, to wtedy xD
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Zawalają tylko dzień tymi głupimi spotkaniami, z których niewiele wynika, a potem programować nie ma kiedy. Prawda jest taka, że 5 programistów napisze aplikacje, a 5 scrum masterow nie wytworzy nic, co możnaby sprzedać.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: programiści, nawet (a może zwłaszcza) ci technicznie ogarnięci, niestety nie należą do zbyt inteligentnych ludzi

Nawet małpa rozumie, że jak zadzwoni dzwonek to dostaje banana i nie kwestionuje związku przyczynowo -skutkowego

Programista zaś jest przekonany, że to jego zajebiście dopieszczona pętla w środku nikogo nieinteresującej funkcji, sprawiła, że produkt został dowieziony na czas i firma zarobiła, a nie cały zestaw procesów mających na celu zarządzanie jego pracą (oraz żeby
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek

jego zajebiście dopieszczona pętla w środku nikogo nieinteresującej funkcji, sprawiła, że produkt został dowieziony na czas


To wciąż więcej niż robota SMa. Powtórzę to jeszcze raz co w poprzednim wątku: dobry dev jest w stanie w jakimś stopniu zastąpić SMa, SM nie zastąpi w najmniejszym deva.
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: nawet kiepski dev zastąpi też sprzątaczkę, ochroniarza, a taki bardziej ogarnięty nawet pana z serwisu do eksperu kawowego

A jednak firmy zatrudniają jednych i drugich zamiast głupio palić godziny technicznych gości na zamiatanie korytarzy
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek

A jednak firmy zatrudniają jednych i drugich zamiast głupio palić godziny technicznych gości na zamiatanie korytarzy


Imho porównanie z dupy, bo SM ma porównywalną stawkę do deva niż wymienieni techniczni. Czego kompletnie nie rozumiem, bo ich praca czasem jest ważniejsza niż takiego SMa xD
  • Odpowiedz
@ATAT-2: widzę nowa taktyka. Nie wiesz czym się zajmuje scrum master? Lepiej się dowiedz pr0gramisto, bo nie będę z tobą dyskutował! Nie wiesz czym się zajmuje scrum master? Lepiej się dowiedz pr0gramisto, bo nie będę z tobą dyskutował! Nie wiesz czym się zajmuje scrum master? Lepiej się dowiedz pr0gramisto, bo nie będę z tobą dyskutował!

Jest wyjście z tej pętli?
  • Odpowiedz
@ToksycznySocjopata: to nie jest żadna nowa taktyka. Kiedyś tłumaczyłem tutaj że dwa razy czym dokładnie zajmuje się scrum master ale nie oczekuj że będę robić to za każdym razem tylko dlatego że ktoś wyśmiewa metodykę mając o niej zerowe pojęcie

Jest to wiedzą dostepna po wygoglowaniu w 30 sekund, nie wiem czemu ja mam kogoś raz po raz wyręczać bk jest leniwym Ignorantem
  • Odpowiedz
mnie to nawet daily ani refinementu nie prowad


@NoMoreTearsJustSmile: xD
To tylko pokazują twoja niewiedzę w temacie ale jak uparty osioł za miast poczytać to brniesz dalej w dyskusje nie mając pojęcia o czym piszesz .

SM może ale nie musi
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ATAT-2: fajnie Ci się żyje ze świadomością, że jesteś tak bezużytecznym podnóżkiem programistów, że nawet nie możesz temu zaprzeczyć? xD Do tego jeszcze utworzył osobny wpis żeby się wyżalić jak go w moim wpisie podsumowuje @NoMoreTearsJustSmile xD
  • Odpowiedz
@Tszmiel

Ja wciąż czekam na opis tego co robią xD:

"To czym się zajmują? Tylko konkrety, a nie "sprawowanie nadzoru nad procesem Scrumowym". Chcę wiedzieć czym się zajmują cały dzień"

No i w Twoim wątku najbardziej plusowany komentarz (Twój btw) ma już ponad 100 plusów xD więc ponad 100 mirków się myli, tylko ten jeden ma rację, reszta się nie zna xD
  • Odpowiedz
dalej nie jesteś w stanie mi wskazać co on robi, konkrety.


@NoMoreTearsJustSmile: a zdołałeś przeczytać że zrozumieniem co ci już trzy razy napisałem czy wciąż się nie udało?

No i w Twoim wątku najbardziej plusowany komentarz (Twój btw) ma już ponad 100 plusów xD więc ponad 100 mirków się myli, tylko ten jeden ma rację, reszta się nie zna
  • Odpowiedz