Wpis z mikrobloga

Hej.

Jakieś opinie o Netia - światłowód?

W czwartek Play zamontował mi światłowód 1gb/s. W niedzielę RIP. W poniedziałek przyjechali technicy i stwierdzili, że poprzednicy dali dupy i zerwał się spaw światłowodu. Naprawili, ale internet i tak RIP. Widziałem, że modem nie uruchamia portu WAN, co też przytaknęła od razu ekipa, że nooo faktycznie. Przyjechała kolejna ekipa, no modem rip i elo. Znowu zgłoszenie, znowu przyjechali i stwierdzili, że modem cegła, ale zadzwonili w końcu do centrali, bo bym ich już chyba nie wypuścił z chaty jakby tak codziennie miał ktoś przyjeżdżać oglądać uceglony modem.
Dziś zgoda na wymianę modemu w salonie Play. I co? Jajco ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wymienimy modemu, bo net nie zadziała xD (już kij, że działał na moim Xiaomi Mesh AX3000).
Na miejscu, będąc w salonie PLAY dzwonione do centrali PLAY (monty python normalnie) - mają wymienić, a oni, że nie bo się coś nie zgadza. Znowu telefon do play będąc w salonie Play - no wymieńcie noooo.
3 telefon - dobra, jedzcie do domu, przyślemy za tydzień - 1.5 modem do domu :D

Oczywiście wypowiedzenie od razu poszło. Trzeba się trochę szanować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S Zapytałem na chacie UPC, o ofertę, opisałem sytuację, wspomniałem, że kabel w domu i zapytałem, czy mają taką samą politykę jako wspólnota, czy może jednak coś się uda ugrać fajną ofertą i lepszą obsługą.

Odpowiedź: W przypadku pomocy technicznej, prosze o kontakt z działem technicznym ...

Outstanding move ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#play
#upc
#internet
#swiatlowody
#netia
  • 6
@dejvsss: generalnie słyszałem same dobre. W zasadzie od światła Orange różni Netię tylko (a może i aż jak ktos np. gra) lepszy routing. W Orange nie taka rzadka jest trasa do serwera w Polsce przez Niemcy. Nie ma to wielkiego znacznia w typowych zastosowaniach, ale jak ktoś gra to tak. W Netii zazwyczaj jest bezpośrednia wymiana z każdym polskim operatorem.
@FrasierCrane

Zamówiłem właśnie z Netii bo tylko ona i plus jeszcze oferują 1gbs. Play i UPC niestety pomijam ze względu na powyższe, aczkolwiek szkoda bo do teraz miałem dobre opinie o Play (miałem już internet LTE domowy, mam cały czas abonament i nigdy żadnych problemow, a tu takie cuda...)

Orange staram się omijać bo przez 18 lat z nimi walczę odnośnie Neostrady- ciągłe zrywania połączenia, rozpierdziel w rozdzielni. Jak sąsiadowi podłączą tam
@dejvsss: I jak tam sytuacja? Obecnie korzystam z netii na miedzianych kablach orange i złego słowa nie mogę powiedzieć. 7 grudnia planują oddać u mnie światłowód ale nie widzę, żeby Netia oferowała swoje usługi i też będę miał teraz dylemat co wybrać.
@Merkor92 Szczerze?

Wróciłem do Play ¯_(ツ)_/¯

Netia po tygodniu mi wyslala umowę dopiero, a potem przez 1.5 tyg dosłownie nic się nie działo.

Dzwoniłem i "nooo, się robi się robi". Żadnych informacji nie dostałem. Jedyne co otrzymałem to kod dostępu do Disney+, ale nawet nie otworzyłem całego maila.

Złożyłem wypowiedzenie i po 2h dostałem maila, ze odstępują od realizacji ( ͡º ͜ʖ͡º) więc w tym kierunku szybko