Wpis z mikrobloga

@bomba4:

żadnych nowych pomysłów

remake za remakiem

odgrzewane kotlety pomieszane z brakiem oryginalności nowych tytułów

coraz więcej leniwych i niedopracowanych skoków na kasę


tak wygląda branża gier w 2022, a ludzie jeszcze się cieszą że będą grać w stare gry które już znają, korporacje liczą na nostalgię fanów żeby nabić kabzę, a jak już wychodzi coś nowego to okazuje się niedopracowanym przeciętniakiem.
Pobierz
źródło: comment_1666793261NsT94ypk0PJKZSmwHx3sv0.jpg
Przecież ta gra jest dalej kompletnie grywalna nawet na nowych systemach bez żadnego patchowania.


@stulejan_perspective: Eee, zawsze myślałem, że "grywalna" oznacza coś innego od "da się ją odpalić".

Jak grałeś w nią w okolicach premiery, czy ewentualnie np. doświadczenia z Gothica I, czy II to pewnie jak najbardziej da się w nią grać. Jak ktoś zaczynał od W3 i nie bardzo grał w RPG z epoki W1, czy starsze, to od
@Jan_K:

Wolał bym żeby przemysł gier komputerowych robił co innego niż odgrzewał stare kotlety dla ludzi którzy nie potrafią zainwestować 30 minut na dostosowanie się do starszych interfaceów bo potem bujamy się z remakami robionymi na #!$%@? na których wydawcy i tak zarobili miliony mimo płaczu i recenzji. Nie wiem jakoś wolał bym remake Darksun 2 Wake of Ravager który jest teraz bieda odpalić nawet na dosboxie albo gier z wczesnych
@stulejan_perspective: Fajnie, ale powinieneś mieć świadomość, że jesteś niszą. Rozciąganie swoich doświadczeń na całą populację graczy, mimo tego iż w oczywisty sposób większość zachowuje się inaczej to absurd, czy myślenie życzeniowe. W momencie, gdy wyjdzie ten remake to W1 będzie pewnie pełnoletni, tak samo jak i spora część ludzi, która będzie chciała w niego zagrać. I mało kto chciały grać w grę, której jest równolatkiem. To nie jest tylko kwestia interfejsu,
@Jan_K: No ja rozumiem że jestem trochę dziadersem, ale pograł bym w dobre nowe gierki a po wieloletnim ciągu afer z remekami gdzie wyszedł dosłownie jeden (!) remake który nie był zgnieciony w recenzjach (Red Alert) to szanse są zerowe. A co do przestarzałej mechaniki, to bzdury kompletne. Jedyne co gry robią przez ostatnie dekady to upraszczanie mechaniki zeby coraz młodsi i mniej zainteresowani gracze mogli to ogarnąć. Stąd degeneracja jednej
@stulejan_perspective: Co do remake'ów to przypadkiem AoE 2 nie święci sukcesów?

Co do mechaniki w W1 to może ja coś źle pamiętam, ale zdaje mi się, że walka w W1 nie była mechanicznie skomplikowana, tylko nudna i przestarzała.
@Jan_K: Racja, AoE 2 jeszcze był świetnie przyjęty. Co do walki w W1 to nie będę jej bronił bo była bardzo kiepska i zbyt łatwa. Tylko problem polega na tym że w nowszych częściach była niewiele lepsza więc nie liczył bym że ten aspekt poprawią. A cała reszta systemu i gameplayu jest diametralnie różna od dwóch następnych części więc szkoda by było z całkiem fajnego lekkiego cRPG w stylu bioware robić