Wpis z mikrobloga

@jestemtunew: a to nie jest czasem dla osób, które np. włączają się do ruchu z szybkiej? To jakby odcinek rozbiegowy, a samo skrzyżowanie "anuluje" buspas na tym odcinku Traugutta? (wcześniej jest lewoskręt na buspasie)
@jestemtunew: tramwaje też tam muszą zjechać? ;)

A tak poważniej: skoro jest tam przystanek, to raczej zjeżdżający autobus (MPK!) nie zaskakuje. Natomiast inne busy, przewóz zbiorowy (nie miejski), taxi... może ktoś się dosiądzie, będzie tańszy przejazd. Zastanawia mnie przyczyna skoro jest wydzielony pas.

Natomiast pojazdy uprzywilejowane i tak zrobią, co uznają za stosowane, dla bieżącego natężenia ruchu.
@jestemtunew: przecież ten znak oznacza, ze Bus u Taxi mogą jechać prosto a inni muszą zjechać. Za strzałkami OBOK wysepki są powtórzone znaki poziome "Taxi / Bus". Tak samo jest na Trzebnickiej, Taugutta, Hubskiej - znak poziomu jest normalnie namalowany obok wysepki, nie przed, nie za tylko obok :) Mogę później zdj. wysłać na dowód :)
Te znaki poziome sa wymazane z jezdni a to jest pozostalosc


@jestemtunew: no właśnie nie, bo na streetview są zdjęcia sprzed powstania wysepek i tam nie było znaków poziomych ;)

na logikę to nie wiem, przeanalizuję to dzisiaj na miejscu jak tam będę bo na street view jak wspominałem niestety nieaktualne, ale może na skrzyżowaniu można wjechać na środkowy pas a potem trzeba od razu opuścić.