Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Czy coś wiadomo w temacie Ukraińskich działań od czasu zaskakującej ciszy?
Tak, ale są to bardzo sprzeczne informacje i jeszcze za wcześnie na ocenę powodzenia lub nie działań ukraińskim.
Na odcinku południowym jakoby Ukraińcy ruszyli na Berysław i znajdują się już 20km od niego a Rosjanie po raz kolejny musieli się wycofać. Źródła rosyjskie podają że uderzenie to zostało powstrzymane i odrzucone. Ja osobiście nie jestem na podstawie posiadanych informacji tego zweryfikować dlatego zaznaczyłem liniami przerywanymi osie rzekomego ataku ukraińskiego. Zapewne w weekend będzie wiadomo coś więcej. Moim zdaniem na tym odcinku Ukraińcy osiągnęli spore postępy ale rzetelność a nie naturalna sympatia do UA każą jeszcze powstrzymać się z wnioskami.
Na odcinku północnym Rosjanie w mojej ocenie stworzyli skuteczną linię obrony na rubieży drogi łączącej Swatowo z Kreminą zaś to co obecnie widać to ukraińskie próby przełamania jej. I znów - niektóre źródła sugerują że Ukraińcy przebili się na południe od Swatowa i od miasta dzieli ich jakieś 8-12km. Znów - nie jestem w stanie tego potwierdzić na bazie obecnych informacji. Dlatego linie przerywane na mapie na strzałkach. Znów za mało informacji. Źródła raczej prorosyjskie zakładają że Ukraińcy dopiero dochodzą do głównej rubieży obrony i że udało się Rosjanom ową stworzyć. Ja osobiście znów uważam że jednak Ukraińcy na tym obszarze działań osiągnęli pewne postępy ale ich weryfikacja jest obecnie moim zdaniem trudna do przeprowadzenia.
wolskiowojnie - #wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Czy coś wiadomo w t...

źródło: comment_16667672372gH0mvyR2QiR4uV3u9WgBi.jpg

Pobierz
  • 22
@wolskiowojnie: Moim zdaniem Ukraińcom się niestety ataki nie powiodły, gdyby było inaczej już byśmy mieli wiele potwierdzeń i zdjęć, tak jak to bywało do tej pory, gdy Ukrainie udawało się coś odbić zaraz informacja trafiała do sieci z wielu źródeł.
@wolskiowojnie: Czas się kończy, niedługo błoto będzie większe a noce zimniejsze. Myślisz że jest jeszcze szansa na duży sukces Ukraińców w tym roku ? Czym jest spowodowana cisza na froncie ? Mogilizacją FR ?
Czy ostrzejsza zima wpłynie pozytywnie na większe manerwry na polu walki ( zamarznięta ziemia).
Jak ogrzewają się żółnierze w okopach ? bo chyba nie można palić ogniska bo zaraz przesyłka z nieba wpadnie ?