Wpis z mikrobloga

Pracuje w wojsku za 4k na ręke. Rodzina chce mnie sciagnąć do siebie do Holandii, mieszkanie nagrane, praca niby też. Nigdy nie pracowalem za granicą, sytuacja w Polsce też nieciekawa. Troche sie cykam, 28 latek na karku. Kurde, nie wiem juz sam. Mam troche czasu ( 5 miesiecy ) zeby jezyka sie nauczyc. Jak sie tam żyje Mirasy?
#holandia #pracazagranica #emigracja
  • 121
  • Odpowiedz
@Tylko_Seweryn: zastanawiam sie bo mam tutaj znajomych, rodzicow. No, ale to moje życie.


Holandia nie jest wcale tak daleko, spokojnie mozna przyjezdzac raz na miesiąc-dwa na długi weekend i utrzymywać kontakty ze znajomymi.

IMO wyjezdzaj i spróbuj czegos nowego. Zawsze mozesz wrócić
  • Odpowiedz
@Tylko_Seweryn: Jak nauczysz sie jezyka i poszukasz sobie biurowej pracy, to jestes w stanie poprawic sobie standard zycia kilkukrotnie. Zwlaszcza, ze masz gdzie mieszkac, a to jest najwyzszy prog do przeskoczenia tutaj.

Duzo rzeczy jest rozwiazane inaczej niz w Polsce, dla mnie na plus. Mentalnosc jest rowniez inna, mi tez ona odpowiada bardziej. Tam gdzie ja jestem nie spotkalam sie z uprzedzeniami czy rasizmem, ale powoli dociera do mnie, ze
  • Odpowiedz
a w Holandii to już szczególnie. Oni bardzo nie lubią słowian


@naciski: ale bajdurzenie. Wystarczy angielski. Z tym lubieniem to juz w ogóle odpłynąłeś.
Nie lubia zlego zachowania tak jak wszedzie. Nie lubia buty, agresji, arogancji, chamstwa, balaganiarzy. I nie ma w zasadzie znaczenia czy jestes slowianem czy mlodym holendrem pod makiem.
  • Odpowiedz
czy jezyk angielski wnosi cos w ogole w temacie takiego wyjazdu? Kiedys to sprawdzałem ale wyszło ze najlepiej uczyc się holenderskiego żeby nie przepaść w magazynach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@vauecki: jak jestes specjalista, to bedzie trudniej z samym angielskim, ale da sie. Potem naturalnie uczysz sie jezyka i rynek sie przed Toba otwiera. Oczywiscie nie dotyczy to #programista15k euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie masz szczegolnych umiejetnosci, to z samym holenderskim trudno sie wyrwac z agencji. Ale tez da sie.
  • Odpowiedz
@vauecki: jako Polak, zawsze masz jakas specjalizacje - znasz jezyk polski wiec teoretycznie jest jakas sciezka kariery jako koordynator w uitzendbureau. Ale, trzeba miec duzo szczescia by sie dostac i praca nie nalezy do najbardziej wdziecznych.
O tym, ze sam holenderski to za malo, by zrobic wygodna kariere, najlepiej swiadczy rzesza holendrow, ktorzy beda z Toba na tym magazynie pracowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przepiorka: no masz rację- temat znam bo byłem kilka lat wstecz i az nie chcialo mi sie wierzyc ze z samym bardzo przywoitym angielskim nie da sie wybić poza te magazyny i 'polaków'. Ale chyba tym Holandia stoi- roboty głównie magazynowe dla przyjezdnych
  • Odpowiedz
a w Holandii to już szczególnie. Oni bardzo nie lubią słowian


@naciski: ale bajdurzenie. Wystarczy angielski. Z tym lubieniem to juz w ogóle odpłynąłeś.

Nie lubia zlego zachowania tak jak wszedzie. Nie lubia buty, agresji, arogancji, chamstwa, balaganiarzy. I nie ma w zasadzie znaczenia czy jestes slowianem czy mlodym holendrem pod makiem.


@GruszkaZembuszka: A ile spędziłeś czasu w Holandii i w jakiej pracy? Ja szukałem tam pracy jako biolog molekularny i niestety z samym angielskim i certyfikatami pracy nie znalazłem. Moja dziewczyna która zna holenderski nie miała z niczym problemu. Zna holenderski bo chodziła tam do liceum i wie jakie podejście
  • Odpowiedz
@vauecki: W Polsce z samym jezykiem polskim i bez znajomosci tez niewiele ugrasz. Pisze o znajomosciach, bo one tez ogromnie pomagaja w Holandii, ale jako imigrant, a tymbardziej pracownik tymczasowy, nie masz dostepu do tych zasobow. Mysle, ze w kazdym kraju na tym najnizszym szczeblu umiejetnosci wyglada to podobnie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@naciski: twierszisz, ze bez znajomosci jezyka bedzie postrzegany jako patus, zwlaszcza w Holandii. Ja sie z tym twierdzeniem nie zgadzam bo wystarczy jezyk angielski zeby funkcjonować w społeczeństwie na dobrym poziomie. To nie jezyk a zachowanie robi z ciebie pato sebastiana.

Przykro, ze jako biolog molekularny nie znalazles tu zatrudnienia, jednak twoj przypadek nie moze sie stawiac na rowni z przypadkiem zatrudnienia w firmie produkcyjnej, na magazynie czy w biurze.
  • Odpowiedz