Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę do osób które zmagały się z problemem #tradzik i mają doświadczenie z #izotek. Jak wyglądało Wasze życie podczas kuracji? Problemem na mojej drodze stoi praca ponieważ pracuję w gastronomii fizycznie, często po 12h. Ogólnie bardzo duży ruch i tabaka jest codziennie. Nie raz się w coś uderzę, skaleczę się, muszę też często dźwigać czasem 25kg.
Ponad to trenuję na siłowni dość intensywnie trzy razy w tygodniu plus studia. Mam mało czasu na odpoczynek i sen. Mój dermatolog powiedział, że na czas kuracji dobrze byłoby zrezygnować z siłowni i zmienić pracę na lżejszą najlepiej siedzącą/zdalną. O ile z siłowni mogę całkowicie zrezygnować tak z pracy no nie bardzo. Coś jeść muszę, wynajem też sam się nie opłaci i studia. Są tu osoby co pracowały fizycznie i były na izoteku? Już sam nie wiem co robić. Moja twarz wygląda tragicznie, ze względu na wstyd nawet nie będę dodawał zdjęć, ale mam strupy na całej powierzchni twarzy (dosłownie). Jeżeli ktoś chciałby mi coś doradzić/poradzić kosmetyki, albo inne antybiotyki to z góry dziękuję przerobiłem wszystko (dosłownie) poza izotretynoiną.
#tradzik #dermatolog #izotek #pryszcze #dojrzewanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635843133b80a09eaab18d36
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: stosując się do zaleceń dermatolog miałem tylko jeden skutek uboczny- codzienne krwawienie z nosa ale przestało jak podniosłem wilgotność w moim pokoju. Wszyscy tu #!$%@?ą że izotek niszczy stawy, że to, że tamto bla bla Chodziłem na siłownię i pracowałem fizycznie i 0 innych skutków ubocznych, tak jakbym tego w ogóle nie brał a trądzik po 2 latach bawienia się w inne gówna znikł :D Bierz i obserwuj oraz monitoruj
@serniczek_z_rodzynkami: Jak #!$%@? mnie pociąg na przejeździe to znaczy, że nie zachowałem ostrożności i się nie rozejrzałem. Zauważ, że ja mu poleciłem obserwować wszystko, monitorować badania oraz w razie jakichkolwiek nieprawidłowości działać i coś zmieniać. Kompletnie nietrafione porównanie i nie ma co straszyć przed Izotekiem bo na każdego inaczej działa
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak naprawdę wszystko zależy od człowieka i dawki. Mam to szczęście, że od pół roku jadę na małej dawce - 10 mg. Po Twoim opisie wnioskuję, że konieczna będzie silniejsza dawka, ale jeśli o mnie chodzi, to regularnie ćwiczę i od czasu do czasu dźwignę coś w robocie - ostatnio 80 x 30 litrowych kegów i nie narzekam. W takich sytuacjach czuję się zmęczony, ale nic poza tym. Gram jeszcze
@Evarrrez: po pierwsze zbagatelizowałeś objawy

Wszyscy tu #!$%@?ą że izotek niszczy stawy, że to, że tamto bla bla Chodziłem na siłownię i pracowałem fizycznie i 0 innych skutków ubocznych


Jednym z częstych objawów jest brain fog, który przypomina stan naćpania lub brania leków psychotropowych,
do tego nadmierna senność, pogorszenie wzroku a nawet słuchu, bóle kości, stawów oraz mięśni.

Ciężko w takim stanie pracować.

Próby wątrobowe to najmniejszy pikuś w tym wypadku.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zero problemów, czasem strzeli coś w stawach. Wyniki na papierze perfekcyjne, 6 treningów w tygodniu po 2-3h, dawka 40mg.

Sajdy są dość rzadkie z tego jakie wyciągnąłem wnioski po czytaniu komentarzy na ten temat. Za moment kończę kuracje - problem w sumie zażegnalem po miesiącu kuracji. Żałuje tylko ze tak późno się zdecydowałem.
@AnonimoweMirkoWyznania nie słuchaj krzykaczy co się naczytali na forach jak to izotek zniszczy Ci każda komórkę w organizmie xD
Wiadomo nie są to cukierki, ale każde leki mają potencjalne skutki uboczne
Ze swojej strony brałem Izo przez 1.5 toku. Co prawda w małej dawce, bo 20 mg dziennie , wiec ryzyko uboków było zmniejszone. U siebie zaobserwowałem tylko suchość warg, bo to mają chyba wszyscy.
Co prawda w lżejszej formie krostki mi
@AnonimoweMirkoWyznania: Brałam 7 miesięcy. Najbardziej dokuczliwe wbrew pozorom były nie suche usta, a nawracający jęczmień oka i ból w lędźwiach. Chodziłam na siłownię regularnie, ale nie dłużej niż godzinkę (ćwiczenia siłowe). Na ból pleców i kolan pomogła witamina E w dużej dawce zalecona przez dermatologa, brana regularnie. Oprócz oczywistych rzeczy typu suchość i nadwrażliwa skóra, zero problemów. Żadnych krwotoków z nosa itd, chociaż mój brat (nastolatek) miał je co chwilę.
Brałam
@AnonimoweMirkoWyznania: personalnie bralem mala dawke (tabletka dziennie) i ja akurat zle wspominam. Bylem w sumie jakies 11 miesiecy na terapii, wliczajac w to 2 miesiace antybiotyku. Suchosc oczu, warg, czeste bole jelit, wahania nastrojow, bole stawow to cos co mialem regularnie. Dermatolog zalecal mi pociagniecie 2 lat by zminimalizowac ryzyko nawrotow, ale krosty mi zeszly i nie chcialem tego ciagnac, zwlaszcza ze pracuje przy kompie. Obecnie jestem prawie pol roku po
LiczbaWymierna: Jako osoba która zmagała się z trądzikiem 15 lat - JEDYNE co działa to dieta. Odstaw cukier i nabiał całkowicie. U mnie tylko to pomogło. Do tego zewnętrznie retinoidy - tretinoina albo adapalen, na początku w formule z antybiotykiem albo nadtkenkiem beznoilu, gdy zejdą zmiany zapalne można przejść na sam adapalen dla podtrzymania. Bez diety żadne kuracje nie pomogą bo działasz na skutek a nie przyczynę, która leży wewnątrz.