Wpis z mikrobloga

Drugi dzień z zapachami z zestawu B #perfumywciemno

Przed wami zapach B2.

@maiakicklighter
Opis: Nuty - cos zielonego ale polaczone z czyms slodkim, przychodzi mi na mysl jakies lekarstwo. Podobne do reminiscence patchouli ale ze slodkim twistem i nie jest az taki dziadowy.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 90

@plastkik
Opis: Otwarcie lekko kwasne, wydaje mi sie że czuje wędzoną wiśnię + drzewność, co mi przypomina TF Tobbacco Oud, oczywiście pomijając potężną kadzidłowość perskiej świątyni z Fordów. Dalej czuć 'przyprawy', drzewo, niestety nie powiem jakie, o ile dobrze pamietam zapach, to kojarzy mi się z Guerlain L’Homme Ideal, gdzie wg ludzi dominowaly migdały, ja nie wiem jak pachnie midgał w perfumach, więc zdam sie na wolę ludu. Przyjemny na zime. Można powiedzieć ciepły, otulający, mimo że nie lubię tego określenia. Nie jest też jakoś szczególnie slodki, więc jak dla mnie na +. Zapach na chłodniejsze dni, niekoniecznie wieczorowy.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 1990+

@walk_man
Opis: Nuty: drewno, cytrusy, kadzidło.
Co to za zapach? Xerjoff(?)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7 (~5 zł/ml)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 4 na 7 (6/10 bo mało intensywny, ale ładna kompozycja)
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@eliksir_z_mango
Opis: Syrop na kaszel. Słodko i ulepnie. Wanilia, może skóra… kapka rumu. Raczej nie jest zbyt drogi.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000-2010

@Sosabowski
Opis: Mainstream, z tańszej półki ok 100ml/100zł celuję w którąś z odmian Encre np. Encre Noire Sport Lalique. Niestety jest to zapach który odrzuca od siebie. Zbyt mocno drzewny, mokry, płaski, początek lekko zbyt alkoholowy przez co posądzam go o taniość. Najmniej ciekawa próbka w całym zestawieniu. Zapach gdzieś mógł powstać ok 2010 roku. Nuty: wetyweria, cyprys, lawenda, gałka muszkatołowa.
Co to za zapach? Encre Noire Sport Lalique
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000-2010 (ok. 2010)

@testowy_test
Opis: Szczerze to nie mam pojęcia co to za zapach. W tle mam wrażenie pachnie mocno syntetyczną brzoskwinią, ale jest to wyjątkowo lekki zapach.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Strzelam, że nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: nie mam pojęcia, w ogóle nie czuję tego zapachu

@AlbertoMohitas
Opis: Zapach kojarzy mi się na dwójnasób – zarówno z maścią na ból pleców jak i jakimiś słodyczami, coś jak słodko-miętowe pastylki. Mimo takich skojarzeń, zapach określiłbym jako ładny, ale bardzo przeciętny, coś koło czego przejdziemy obojętnie. A przecież nie o to chodzi w tej zabawie.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7 (ok. 100 zł)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7 (5,5/10)
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@KjatanSveisson
Opis: Zapach z lekkim klimatem Mercedes-Benz Man Private. Ciężko mi wyczuć nuty ale strzelałbym w Cyprys, Lawenda, Drewno sandałowe.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream bez chwili wątpliwości
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7 (7,5/10 [NIE DLA MNIE])
Dekada premiery zapachu: 2014-2018

@Szymek7257
Opis: Na początku coś świeżego i skojarzenia z l'instant od guerlaina i costume national homme, może coś w tym klimacie jakieś chopard oud malaki którego nie wachalem, jakiś owoc i drzewno ambrowa baza.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: nisza /arab
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Slejpnir
Opis: Nuty: kadzidło, drzewo sandałowe, ambra, bursztyn.
Co to za zapach? Boucheron Oud de Carthage?
Mainstream/nisza: nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000-2010

@Jad-Kielbasiany
Opis: Niszowy zapach. Nie podoba mi się. Nijaki. Mam wrażenie, że nuty drzewne, trochę przyprawowe. Ale momentami kojarzy mi się z guma do, żucia. Myślę, że cena nie więcej jak 3/ml.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@czasem_ruda
Opis: (wąchane z resztek) Klimat Costume National Homme. Znany, jeśli nie ten konkretny to coś bardzo podobnego już wąchałam. Dość szybko zniknął z nadgarstka ale może to kwestia resztek z rurki ;) Z nut może drzewo sandałowe, paczula, kardamon... Pod koniec trochę się wysładza, może być trochę wanilii. Może być jakaś niezbyt głęboka nisza, wiekowo może 2010-2015...
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Niezbyt głęboka nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2015

@Pekiel
Opis: Cynamon, brzoskwinia? Później nuta tytoniu. Przypomina mi costume national homme ale w słodkiej wersji bez korzennych przypraw i przez to wykastrowany.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – B2


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 45 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,8/10 parfumo, 4,24/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: 2011-2020 (~2016)
Nuty: Różowy pieprz, bergamotka / goździk (przyprawa), róża, tuberoza / kadzidło, wetyweria, fasolka tonka, piżmo.

Totalnie budżetowy zapach za jakieś marne 45 groszy za 1 ml, a więcej niż połowa z was uznała, że to nisza. Twórca byłby dumny ;-) Dla mnie Black Agent to uboższa wersja Bvlgari Man in Black. Teraz raczej nie wart swojej obecnej ceny, ale przed rokiem ratio cena/jakość całkiem przyzwoite. Trochę żałuję, że pozbyłem się zapasów i zostawiłem sobie tylko dyszkę w dekancie.

#perfumy
  • 7
@Pekiel: Wszystko jest w porządku - zapach B2 sklasyfikowałeś jako drugi najdroższy i ja zrobiłem to samo - odwróciłem tylko kolejność uszeregowania, żeby zapachy były opisywane od najlepszego do najgorszego i od najdroższego (1) do najtańszego (7): "Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7"