Wpis z mikrobloga

po ponad 600h na piracie w koncu kupilem europke i zaczelem robic se archivki, najpierw chcialem zrobic run lotaryngia, ale w okolicach 1500 mi sie gra zaczela z dupy crashowac to zamiast tego to koreą se popykalem i o cholera, jaki ten kraj jest swietny xD z latwoscia zostal jednym z moich ulubionych
na poczatku 2 wojny z mingiem byly w miare trudne, ale dalem rade wygrac z gnojem, potem wojny z duzym shunem, delhi ktore sie rozbestwilo i zblobowalo, potem rosja ktora miala 4x tyle wojska i lepsze army quality xD a na koncu trzeba bylo ukrocic bengala i deccana
koniec koncow wpadlo sweet charmony, choson one, turtles all the way down i inne guwno archivki
Blob moglby byc wiekszy, ale gralem raczej chillowo i tall, a pozatym ostatni raz gralem milion lat temu i zardzewialem, ale nie jest zle, dopcham ten save do 1820 po archivka, sproboje zeźreć cale indie i tyle
jakie fikuśne archivki polecacie do porobienia?
eat your greens odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
synbozy777 - po ponad 600h na piracie w koncu kupilem europke i zaczelem robic se arc...

źródło: comment_1666653079vlBLV80dDLn65BqERsuOUK.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@synbozy777: Chyba się skuszę na jakąś bardziej egzotyczna rozgrywkę z samej ciekawości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz miałem jeden zabawny przypadek. Mega wykokszoną Polskę oddałem pod władanie AI a sam zacząłem grać kolonią. Efekt był taki, że po około 100 latach z Polski zostało tylko wspomnienie xD
@Sultan_Kosmitow: Polecam koreę lub hindusów, dosyc przyjemnie sie tam gra, japonia jeszcze jest spoko, ale po zjednoczeniu gospodarka lezy i kwiczy xD ewentualnie mozesz zagrac nie jako daimo ale szogun i sie w minga #!$%@?, tego osobiscie nie gralem, ale moze byc ciekawie
no i jeszcze oirat/jianzhou jest spoko, ale to hordy i nimi masz wojny non stop xD
i tall


@synbozy777: To nie jest tall jak kontrolujesz pół kontynentu.
Tall to jest 20 prowincji, obszar jednej kultury np całe włochy/francja/uk/siam. A niek urwa cała azja wschodnia
@SEBZER: tall bylo przez pierwsze 100 lat, potem sukcesywnie dodawalem pare stateow z minga czy japonii i od 1650 zaczelem blobowac
gralem tall nie dla cyferek w zyskach a dla mozliwosci naglego zblobowania i #!$%@? 10x wiekszego przeciwnika by potem znowu siedziec 50 lat i devowac
@SEBZER: potem w ogole niemcy stworzyla xD w hre bylo wtedy 4 guwno elektorow to postanowilem skorzystac i na latwiznie rozwiazac je, tak sie zlozylo ze ruskie mi wojne wypowiedzieli wiec nie musialem plynac a se przez moskwe do nich poszedlem xD
@Shqip: chodzi o to, że podbijasz OGRANICZONĄ ilość prowincji (małą) i klikasz deva. Rozwijasz handel. Toczysz wojny dyplometyczne zeby osłabiać bloby, uwalniać państwa, wasalizować ale nie podbijać pół kontynentu. Podbijanie pół kontynentu to granie wide.
@Shqip: ja tylko mówię jakie sa znaczenia słów których używasz nieprawidłowo, a jakie są twoje opinie na temat takich stylów gry mnie nie obchodzi i nic nie wnosi do tematu.

TALL- mały/średni kraj, ograniczona ilość prowincji, skupienie na rozbudowie, zarobkach, dyplomacji.
WIDE- Duży kraj, dużo wojen, dużo podbojów, posiadanie wielu prowincji.