Wpis z mikrobloga

Od dziś w przypadku sprzedaży z przesyłką OLX wymagane jest zweryfikowanie konta i podanie m.in dowodu osobistego. Nie wiem, jak u was, ale u mnie przesyłka OLX robi out i zostaje odbiór osobisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#olx
  • 11
  • Odpowiedz
@kagame1922: jeśli faktycznie od wszystkich będą wymagać skanu dowodu to skandal ale jednak przesyłka olx to duży atut i zwiększa znacznie szanse sprzedaży. Mimo że mieszkam w dużym mieście gdzie teoretycznie dużo łatwiej jest sprzedawać lokalnie z odbiorem osobistym to zdarza się że kupują ode mnie z przesyłką olx ludzie którzy mieszkają 2,3 przystanki dalej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Geno: bo to ci nie przesyłka zniknie tylko sprzedasz, kupujący odbierze a ty dostaniesz info od Olx że jak chcesz hajs to musisz I'm wysłać skan. Czyste zło.
@kagame1922: ja też dostałem maila i właśnie usunąłem przesyłki z wszystkich ogłoszeń. Prędzej wyślę zgłoszenie do UODO niż im skan dowodu...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kagame1922: #!$%@? kpina z ludzi, regulamin Olx: _nigdy nie wysyłaj zdjęć / skanów swojego dowodu osobistego ani prawa jazdy, nie podawaj danych, takich jak PESEL czy numer dowodu osobistego, przed wysłaniem CV / skorzystaniem z oferty pożyczki upewnij się, że wiesz, jakiej firmie, powierzasz swoje dane — czytaj uważnie wszelkie regulaminy._
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moody12: może i, pytanie kiedy nie będzie, i czy to się wydarzy tak jak mirkowi któremu zablokowali wypłatę celem weryfikacji. I wtedy pytanie czy za tyle sprzedasz swoje dane osobowe...
  • Odpowiedz
@kagame1922: pierwsze kilka bylo bez weryfikacji ale mogli ci to gowno wlaczyc NAGLE. Czyli zwykle jak sprzedales kolejna rzecz i np 400zl bylo u nich w depozycie, cyk albo pokazesz zdjecie beniza albo kasy nie zobaczysz? Dodam ze nie bylo przekroczone 1000€ obrotu a nawet znacznie mniej. Ruletka. Taka sama jak z ich pakietem ochronnym, co z tego ze TY jestes zweryfikowany jak kupujacy z nowym kontem, randomek z internetu, moze
  • Odpowiedz
@kagame1922: Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Już zajmuję się zgłoszeniem.

Weryfikacja danych jest obowiązkowa i odbywa się każdorazowo dla wszystkich płatności w Internecie.

Dzięki niej zyskujemy pewność, że Pana dane osobowe oraz te dotyczące Pana rachunku bankowego są w pełni poprawne. Podczas procesu weryfikacji prosimy Pana o podanie kilku danych osobowych.

Pozwoli to na sprawdzenie, czy jest Pan właścicielem podanego rachunku bankowego oraz, czy ten rachunek jest prawidłowy.

Jeśli teraz dokona
  • Odpowiedz