Wpis z mikrobloga

#banki #bankowosc #bank #oszukujo #pkobp #gownowpis

Dzisiaj znowu dzwonił do mnie koleś o wschodnim akcencie z "działu bezpieczeństwa" banku PKO BP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobno rano brałem kredyt na 22 tys. zł i muszą potwierdzić czy to na pewno ja żeby dalej proces wypłaty ruszył.
Potwierdziłem, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) konsultant złapał zawiechę na 5 sekund, ale jak już się ogarnął to potwierdził, że w takim razie akceptują wniosek i się rozłączył.

Jak zawsze pozgłaszałem ten numer jako niebezpieczny na kilku stronach.
  • 13
@SweetDreams: NIgdy chyba nie zrozumiem ludzi ktorzy odbieraja nieznane numery na prywatnym telefonie. Sluzbowy to oczywiscie inna bajka.

Poza tym sa apki co rozpoznaja spam. Jedne dzialaja lepiej inne gorzej. Ale dzialaja.

Serio odbierajac numer ktorego nie znasz spodziewales sie wygranej w totka albo spadku z hameryki?
Czasem bank dzwoni naprawdę, bo np. wykryli podejrzane transakcje na karcie i informują o jej zablokowaniu.


@ms93: Czasem nawet nie dzwoni tylo blokuje :P Kumpel lecial na delegacje do USA to go poprosilem zeby mi aparat kupil. Wychodzilo blisko 1kpln taniej. Kupil i zaplacil dzien przed wylotem. I bank mu zablokowal konto bo "dziwna tranzakcja do USA" :DD

Zadzwonil i ich zrypal ze maja mu odblokowac konto bo on jutro do
NIgdy chyba nie zrozumiem ludzi ktorzy odbieraja nieznane numery na prywatnym telefonie. Sluzbowy to oczywiscie inna bajka.


@gorzki99: ja znowu na odwrót, jak można odbierać nieznany numer na służbowym (°°
ja znowu na odwrót


@SweetDreams: O a to ciekawe. Rozwiniesz?

Ja wychodze z zalozenia ze telefon jest moj. Ja za niego place i ja decyduje jak z niego korzystam. Wszyscy z ktorymi mam ochote rozmawiac sa na liscie kontaktow.

Ja bede chcial zalozyc fotowoltanike, promocje w banku, darmowe garnki czy koldry to se znajde numer pod jaki mam zadzwonic. Nie wierze w promocje i cos za darmo.

Natomiat na sluzbowym telefonie
na prywatnym nigdy nie wiem kto zadzwoni,


@SweetDreams: Znaczy ze na prywatnym nie masz listy kontaktow?
Czy raczej liczysz ze zadzwoni ktos z informacja ze wygrales w totka (chociaz nigdy nie wysylales)?

Taki przyklad. Mialem kiedys problem z nortonem (program antywirusowy) i udalo sie ogarnac czatem i udostepmnieniem kompa online.

Pare dni pozniej (juz zapomnialem o temacie) dzwoni telefon. Kierunkowy usa. Olalem. minute pozniej dzwoni znow. Olalem. Wieczorem dostaje maila: "probowalismy
@SweetDreams: tez miałam dzisiaj telefon od kobiety ze wschodnim akcentem - „dzwonię w sprawie kryptowalut co pani kupowała, pamięta pani” XD zaśmiałam z tej nędznej próby i się rozłączyłam. Po wygooglowaniu numer należy do jakiegoś trenera personalnego z Wrocławia i jest na stronie siłowni