Wpis z mikrobloga

Heja, mam rozkmine dotyczącą timezone serwer-klient.

Rozumiem sposób działania i potrzebę używania UTC, ale czy ma jakikolwiek sens robienia offsetow dla Date?
Założmy, że w bazie mamy datę 10/24/2022, webapi po drodze parsuje na Json i robi z tego stringa z 'Z' na końcu.
Więc jeśli wyświetlamy domyślnie daty w UTC w przeglądarce, dla US (kazdy timezone z offsetem dodatnim +), będzie wyświetlał 10/23/2022 - nie podoba mi się i się zastanawiam czy to w ogóle ma sens, skoro godziny są pominięte w Date.

#programista15k #programista10k #it #programowanie #pytanie
  • 3
@qjot: chyba nie zrozumiałem pytania.
Jak zapiszesz daty w UTC to musisz mieć odniesienie do strefy czasowej do celów prezentacyjnych. Albo wyciągniesz to z frontu z danych przeglądarki, albo zapisujesz sobie timezone dla użytkownika i w którymś miejscu musisz robić konwersję na localtime tego kto dzwoni do webapi, bo inaczej daty Ci się rozjadą ze stanem faktycznym.
@qjot: W przypadku dateTime, serwer UTC, client local time
W przypadku date only, to zależy od tego co to jest. Jesli masz miedzynarodową firmę i ogłaszasz że od 1 listopada wchodzi wyższy cennik to musisz uważać na klientów robiących zakupy wieczorem 31 października itp dlatego sie trzeba zastanowić czy to powinno byc przesuwane czy nie Jesli nie to musisz tak przesyłać z serwera na front żeby sie nie przesuwało tylko trzymało