Wpis z mikrobloga

@gregor40:
Niezłe farmazony XD
2000 za szkolenia to chyba na komandosa
Idąc budżetowo 2000 z groszami kosztuje zrobienie pozwolenia. Sensowna szafę 6 sztuk długiej + krotka ile wlezie kupiłem za 1600, a i tak zacząłem od kasetki za 400 złotych bo miałem jedna sztukę krótkiej i wynajmowany pokój.
Pierwsza broń da radę kupić poniżej 2000 (sensowny karabinek .22 albo używka 9mm). Nie wiem co to podstawowe oporządzenie (XD) ale jak chcesz
Dodatkowy plus tego jest taki że jak złapiesz inne hobby to na 100% będziesz w stanie coś do niego wydrukować xD


@Archix: to jest akurat szczera prawda i jednocześnie największa zaleta druku 3d, nie ma chyba dziedziny z moich zainteresowan do której bym czegoś nie wydrukował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blue15: Melomania i sprzęt Hi-Fi (za te kwotę raczej nie audiofilia, ale to często już choroba). Za te kwotę możesz skompletować bardzo uczciwy zestaw kolumny plus wzmacniacz i jakieś źródło (ja preferuje fizyczne nośniki czyli winyle i cdki, ale możesz pójść cyfrowo czyli w dobry streamer). A szczególnie polecam sprzęt Hi-Fi ze złotej epoki czyli z grubsza lata 70-80, bo to inna, lepsza jakość wykonania i tym samym docelowo jakość dźwięku
@MatiSnia: Wiedziałem, że ktoś się przysra.

Robiłem pozwolenie lata temu.

Wpisowe do klubu + treningi do patentu - 1000
Badania lekarskie (patent/pzowolenie) - 150+400
Opłaty urzędowe 484+50
Zawody ze 2x żeby mieć starty 2x250

Podstawowe oporządzenie - kabura, ładownica, pas, słuchawki, okulary, choćby z Casto, tacker, zaklejki, brunox, wycior. Apteczka nie jest głupim pomsyłem, najbardziej basic (staza, opartunek, celox, gaza, sama apteczka) wyjdzie ze 400 zł.

Zawody 2x do roku 2x250.
@gregor40 ścieżka do powolnienia przez Braterstwo.eu zamyka sie w niecałych 1,8k z badaniami i opłatami.

60 zł składka roczna w klubie sportowym (KS Amator)
240 zł wpisowe (dotyczy osób, które nie posiadają patentu i chcą go uzyskać)
50 zł badania lekarskie do patentu
400 zł egzamin na patent
50 zł licencja PZSS
20 zł opłata na DZSS
400 zł badania lekarskie do pozwolenia
494 zł wnioski (2 x 242 zł za każde
@gregor40: z grubsza masz racje, ale gość pytał o próg wejścia a nie robienie tego na pełen gwizdek. Ja to rozumiem bo jak zaczynałem przygodę ze strzelaniem to zarabiałem gowno i tez zaczynałem od półśrodków. Moim zdaniem nie ma co budować legendy ze jest to turbo drogi sport, równie dobrze nie trzeba kupować własnej broni a wypożyczać od klubu i tez idzie za grosze uprawiac hobby. Czy taki człowiek jest gorszy
@jurii: Na których zawodach można zrobić wszystkie starty za 50 zł, mając tylko pistolet? Pożyczyć karabin, strzelbę, dostać amunicję i wystartować?

Pozwolę sobie zauwazyć, że Twoja suma nie obejmuje treningu do patentu. Chyba, że któryś z klubów robi treningi PKS do patentu za 60 zł (w cene wpisowego), jak tak to czapka z głowy. Jak policzysz treningi to masz ok 2k, czyli tyle, ile napisałem.

@MatiSnia: Ja mówię o normalnym
@gregor40 Kcz25m: +20 zł, Ksp25m: +10 zł, Pcz25m: +20 zł, PczDM25m: +30 zł, Pm25m: +20 zł, Psp25m: +10 zł, Strzelba25m: +20 zł

Komplet na rok kosztuje więc min. 100zł (jeżeli zdecydujesz się na wszytsko z bocznego+ strzelba), to dalej 5x taniej niż Twoje 500zł. Zakładam jednak, że cokolwiek da się strzelić z własnej, wtedy mając pistolet bz możesz strzelić licencję za 60zl na rok.
@jurii: A jak mieszkam w Krakowie to koszty dojazdu do Warszawy liczyć? Bo zawody w Krakowie kosztują 20zł wpisowe 35zł za każdą konkurencję. Czyli 300 zł. Plus pożyczenie broni i amunicja.

Jak napisałem (wiele razy wczesniej). Można strzelać byle taniej. Nie rozumiem czemu liczycie tak drogo pierwszą broń, jak na ArmyBazar kupisz Rhoma sprawnego za 400-500zł?

BTW - jaki klub pożycza broń centralnego zapłonu za 20zł z amunicją? W konkurencji żeby